SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Články
 
Tento článek je převzatý z magazínu Metal Hammer, http://www.metal-hammer.de
 
Joacim Cans komentuje desku Masterpieces skladbu po skladbě
 
Child Of The Damned

Tahle klasika od Warlord je jeden z mých nejoblíbenějších kousků od téhle vysoce podhodnocené skupiny. My oba, já i Oscar jsme ovlivněni touhle kapelou - a tahle skladba opravdu reprezentuje Hammerfall v roce 1997! Před pár lety se mi splnil další sen když jsem se stal zpěvákem téhle skupiny, ale to už je jiný příběh. (pozn.: Joacim v roce 2002 nazpíval se skupinou Warlord album Rising Out Of Ashes)

Ravenlord

Také můj osobní favorit, v originálu věc od Stormwitch. Pořád si pamatuju, jak jsem se poprvé potkal a Oscarem a on hrál na kytaru nějakou melodii. "Dorian Gray", řekl jsem. Oscarovi spadla čelist a zeptal se mě jestli znám Stormwitch. Odpověděl jsem že to je jedna z mých nejoblíbenějších kapel všech dob, a že mám všechny jejich alba ve své sbírce vinilů. Samozřejmě jsme se dohodli, že předěláme nějakou skladbu od Stormwitch aby jsme oslavili další podhodnocenou skupinu, která nás hodně ovlivnila.

Eternal Dark

Skvělá skladba! A skvělá předělávka! Picture je nejspíš nejlepší kapela z Holandska vůbec. Byli jsme poctěni, když jsme si tuhle skladbu mohli v roce 1999 zahrát spolu s původní sestavou Picture. Byla to pro nás skvělá zkušenost i přes spoustu piv vypitých před koncertem.

Back To Back

Další kapela, kterou já i Oscar hodně ctíme jsou Pretty Maids. Jedna z prvních skladeb které jsme s Hammerfall hráli byla jejich ‘Red, Hot and Heavy’. Ale když jsme vybírali skladbu k předělání ze stejnojmené desky, volba padla na Back To Back. Nevím proč, ale tahle skladba je pekelně dobrá!

I Want Out

I Want Out byla určena na Helloween tribute CD, které nakonec nikdy nevyšlo. Nahráli jsme jí v Hansen Studios v Hamburku společně s živou legendou Kaiem Hansenem. Skvělá verze téhle skladby je navíc okořeněná některými back vokály nazpívanými Udem Dirkschneiderem.

Man On The Silver Mountain

Tahle skladba skončila na tributním albu, ne Rainbow ale Ronnieho Jamese Dia. Stejně jako I Want Out jsme jí nahráli v Hansen Studios spolu s Kaiem a Udem. Tuhle verzi mám opravdu rád a navíc speciální host za bicí soupravou nebyl nikdo jiný než legendární bubeník Running Wild AC Dreffrein. Zakousněte se do toho!

Head Over Heels

Poslední ze tří skladeb nahraných ve studiu Kaie Hansena v Hamburku. Tahle byla určena pro tributní album Accept. Co může být lepšího než dělat poctu mistrům metalu společně s Mistrem Udem. Skvělá věc.

Run With The Devil

Heavy Load jsou ne moc známá švédská kapela, ale určitě jedna z nejlepších! Tuhle jejich věc jsme nahráli v Thunderload Studios spolu s bratry Wahlqvistovými, kteří od začátku tvořili jádro Heavy Load. Byla to také vůbec první nahrávka s Andersem Johanssonem za bicími.

We're Gonna Make It

Další kapela kterou máme s Oscarem hrozně rádi. Tahle sklaba je hodně energická a ukazuje dospělejší tvář Twisted Sister. Zábavné je, že lidé mají tendenci si k ní zpívat We're not gonna take it. Vždycky říkám: "Shut the fuck up! Wrong song!"

Breaking The Law

Taková sranda ve studiu během nahrávání skladby od Twisted Sister. Nějak to pak skončilo na tributu Judas Priest, za což našemu vydavateli moc děkujeme! Dlouhou dobu jsme svoje koncerty končili tím, že jsem si navzájem prohodili nástroje a zahráli Breaking Tha Law. Oscar - zpěv, Joacim - kytara, Magnus - kytara, Stefan - bicí, Anders - basa.

Angel Of Mercy

Vždycky jsem chtěl nahrát tuhle skvělou skladbu, abych slyšel jak bude znít s mužským zpěvem. Původně jí nazpívala Leather. Jeden z nejlepších coverů, které jsme kdy nahráli. Myslím že se nám jí povedlo v porovnání s originální verzí od Chastain pořádně nakopnout.

Rising Force

Nahrána jako bonus pro evropskou verzi Crimsonu Thunder. Aby se víc přiblížila originálu, přizvali jsme k nahrávání kláves Jense Johanssona.

Detroit Rock City

Tahle věc vznikla jako bonus k americké verzi Crimsonu Thunder. Kiss nikdy nepatřili mezi moje nejoblíbenější kapely, ale vždycky jsem je respektoval. Tahle skladba je jedna z jejich nejlepších a pro Hammerfall se nám zdála nejvhodnější.

Crazy Nights

Bonus pro japonskou verzi Crimson Thunder. Skvělá skladba od skvělé skupiny na které jsme všichni vyrostli. Měl jsem trochu problém s textem v té skandované pasáži, kde jsem nevěděl jak jí nejlíp ukončit.

När Vindarna Viskar Mitt Namn

Tuhle věc jsme udělali pro výročí Eurovision Song Contest před pár lety. Jsou tam opravdu cool riffy a melodie, které jsme předělali do heavy metalové verze. Na DVD (Rebels With A Cause) najdete video, kde jí její původní zpěvák Roger Pontare zpívá spolu s námi.

Flight Of The Warrior

Riot jsou dlouho jedna z mých nejoblíbenějších kapel a deska Thundersteel patří mezi pět mých nejoblíbenějších. Flight Of The Warrior jsme hráli už s mojí předchozí kapelou Highlander v devadesátých letech a teď se mi konečně naskytla možnost jí natočit ve studiu. Je prostě okouzlující.

Youth Gone Wild

Skvělá věc od další výjimečné kapely z 80tých let. Myslím že jsem skutečně vystihli jejího ducha a přitom neztratili tvář Hammerfall. Styl zpěvu Sebastiana Bacha je značně odlišný od mého, takže jsem musel hodně přemýšlet o tom jak to zazpívat.

Aphasia

Kvůli mým problémům s hlasivkami jsme se rozhodli nahrát také jednu instrumentálku. Opravdu jsem chtěl věnovat nějakou pozornost největší švédské hard rockové kapele všech dob, takže volba padla na Europe