SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

 
One Crimson Night DVD

Vítejte na našem třetím DVD. I naše minulá DVD obsahovala live materiál, ovšem proložený jiným materiálem dokumentujícím historii skupiny. Tohle je odlišné. Nahráli jsme ho během turné Crimson Thunder u nás doma v Gotteburgu. Turné Crimson Thunder obsahovalo víc jak 80 vystoupení na čtyřech kontinentech, vystoupili jsme v tak různých zemích jako jsou Chile, Japonsko, Finsko, USA, Česká Republika a v mnoha dalších. Heavy Metal je na vzestupu a je silnější než cokoli jiného! Zkus ho zastavit a pošle tě k zemi! Připoj se k Revoluci a staneš součástí něčeho opravdu speciálního. Jestli jsi dosud neviděl koncert Hammerfall, tady uvidíš jaké to je. Jestli jsi zasvěcený víš co očekávat. V každém případě doufáme, že si vychutnáš magii, která byla 20.února. My si určitě budeme tuhle noc pamatovat navždy. Templáři jsou zpátky v ulicích, a jejich srdce jsou v ohni. Díky!

Tolik heroický úvodník z pera skupiny a teď už k vlastnímu DVD. To obsahuje záznam vystoupení ze švédského Gotteburgu, kde Hammerfall vystoupili 22.2.2003 před tisícovým davem fanoušků. Protože jsou tady Hammerfall doma, komunikuje se z publikem švédsky- a pokud snad švédštinu neovládáte, máte k dispozici titulky hned v několika jazycích.

Výběr skladeb je vcelku reprezentativním průřezem tvorbou skupiny, nejvíce- pěti skladbami a intrem- je zastoupeno aktuálně propagované album Crimson Thunder, z dvou prvních desek tu je po čtyřech kusech, z předposlední Renegade pak tři skladby. Nechybí tu ani sólové exibice Magnuse Rosena a Stefana Elmgrena, z nichž zvlášť Stefanovo kytarové sólo, vlastně taková "miniskladba" ke které se postupně připojí celá skupina, je opravdu perfektní.

   Nejdůležitější na živém záznamu je samozřejmě zvuk. A ten se tady povedl - je slyšet, že na jeho finálním mixování si dal Fredrik Nordstrom opravdu záležet. Všechny nástroje i zpěv jsou na stejné úrovni, z nahrávky nic "neleze", jak se často stává. Tak to má být. Jediná výtka k finální podobě je na můj vkus moc stažené publikum. Přece jen by nebylo naškodu ho alespoň ve sborech nechat zaznít. A třeba na začátku Glory To The Brave, kde Joachim na chvíli nechá zpívat jen fanoušky to působí dost divně.

 Další zásadní věc je vizuální zpracování. I tady se nahrávka povedla. Kvalita obrazu na DVD je vysoká, použit byl formát 16:9. Co se týče samotného vystoupení, to se odehrálo na pódiu vybaveném tradičními dekoracemi, odpovídající světelnou rampou, nechybí pyroefekty a další vychytávky. Vystoupení snímalo několik kamer, takže výsledek je celkem dynamický a dobře se na něj kouká.

Skupina sama hraje s přehledem, mírné odchylky od albových verzí působí jako příjemné osvěžení. Joacim zpívá čistě, a i když si některé linky upravuje k obrazu svému, zazpívá i vysoko. Pokud jste někdy navštívili koncert Hammerfall víte o čem mluvím. 

DVD je vybaveno bookletem jehož obsah tvoří převážně fotky z vystoupení, nechybí ani fotky z Čech. A když jsem u bookletu: že jsou v rozpisu koncertů místa konání dvou českých vystoupení "trochu" mimo, je detail, nicméně nepotěší.

Na DVD najdete animované menu, kde si můžete zvolit mezi sledováním celého koncertu nebo jednotlivých skladeb. Navíc tu je několik bonusů: předávání zlaté desky, které proběhlo během koncertu a kterou skupině předal Mat Sinner, dokument o evropském turné, rozpis koncertů absolvovaného turné a fotogalerie.

Závěrem můžu napsat jen tolik, že pokud máte Hammerfall rádi, One Crimson Night si nenechte ujít- určitě vás nezklame.