SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2011

HF o Masters of Rock
20.7.
Skupina na svém Twitteru okomentovala vystoupení na MOR: "The Masters Of Rock show was UNBELIEVABLE for us, who knew you missed us that much? Novembe's gonna be one to remember!" Pokud se o své dojmy, zážitky nebo třeba fotky az Vizovic chcete prostřednictvím našich stránek podělit i vy, neváhejte nás kontaktovat.
Jeden koncert za námi, druhý se chystá
18.7.
Minulý týden Hammerfall zahráli na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, a už teď je téměř jisté, že to nebyla pro letošní rok jejich jediná "pracovní" návštěva v naší zemi! V rámci chystaného podzimního turné na podporu aktuální desky Infected se totiž chystá další vystoupení, a to pro změnu v Praze. Plánovaný termín je 13.listopadu, místo konání ani předkapely ještě nejsou známy.
 

Masters of Rock: HF zahrají 14.7.
16.6.
Necelý měsíc zbývá do letošního ročníku festivalu Masters of Rock, na kterém se "tradičně" představí i Hammerfall. Jijich vystoupení je naplánováno hned na úvodní den, kdy HF obsadí hlavní Ronine James Dio Stage hodinu před půlnocí.

13:00-13:45 Fleret (CZ)
14:00-14:45 Dark Gamballe (CZ)
15:00-15:50 Alestorm (UK)
16:10-17:10 Virgin Steele (USA)
17:30-18:30 Bonfire (Ger)
19:00-20:00 Amorphis (Fin)
20:40-22:30 Finntroll (Fin) + Eluveitie (Swi) - Pagan Alliance
23:00-00:30 Hammerfall (Swe)
01:00-02:00 Moonspell (P)

Kompletní program festivalu a další důležité informavce najdete na www.mastersofrock.cz.

 

HF ve Sparku
16.6.
Aktuální číslo magazínu Spark přináší rozhovor s Joacimem Cansem, jak jinak než o nové desce. A protože u článku nechybí ani odkaz na tyto stránky, nemůžu recipročně nedoporučit jeho pořízení:-)

 
Druhý klip k nové desce
1.6.
HF oficiálně vypustili druhé video k nové desce - po One More Time se dostalo na baladu Send Me a Sign vypůjčenou od Maďarské kapely Pokolgép. Nejedná se ale o klip v pravém slova smyslu, ale o živě natočené video pocházející z bonusového DVD disku desky Infected. Odvážní se mohou podívat i na původní maďarskou verzi skladby na tomto odkaze... (děkujeme Faraonovi)
 

Infected 2.nejprodávanější deskou ve Švédsku
1.6.
Nové CD Hammerfall se v prvním týdnu umístilo na 2. místě ve švédské prodejní hitparádě , a potvrdilo tak silnou pozici kapely na domácím trh u. První pozici v minulém týdnu ve Š védsku obsadila stejně jako u nás Lady Gaga.

 

Vyšlo nové CD Infected
20.5.
Dnes oficiálně vyšla nová deska HF nazvaná Infected a podle prvních ohlasů se jedná o nadprůměrně vydařené dílko. Deska je k dostání v tradiní verzi obsahující 10 autorských + jednu převzatou skladbu nebo v Digipacku obohaceném o DVD “All Guts, No Glory” obsahující pětici skladeb z nové desky živě natočených ve studiu:
01. Patient Zero
02. Bang Your Head
03. One More Time
04. The Outlaw
05. Send Me A Sign

Singl One More Time, který desce p ř edcházel se mezitím dočkal videoklipu a vydání na 500ks limitovaném 7" vinylu. Na tom i na digitálně distribuované verzi pak jako bonusy najdete instrumentální verzi titulní One More Time a živě nahranou cover verzi klasiky Hallowed Be My Name roku 2009.

Vedlejší projekty hýří aktivitou
20.5.
Kapela Deathdestruction s baskytaristou HF Frederikem Larssonem vypustila nové video ke skladně Fuck Yeah. Na trhu se zároveň objevilo stejnojmenné EP, které bude v srpnu následovat plnohodnotná deska. Tu kapela nahrála ve studiu In Flames patřící slavnějším krajanům. Zajímavostí a krásným důkazem rozdílu švédského a českého hudemního rybníčku je, že o vydání se postará švédská pobočka labelu Sony Entertaiment. Nové video a více informací najdete na stránce www.myspace.com/deathdestructiongbg

Druhým pro mnoho příznivců HF ještě atraktivnějším jménem jsou Fullforce - kapela kolem bývalého kytaristy a dnes pilota Stefana Elmgrena a bubeníka Anderse johanssona. Ta dokončila práce na debutové desce pojmenované "One", kterou 23/6 vydá label SPV/Steamhammer.

 

Infected – jak to bylo s obalem
20.5.
Bubeník Anders Johansson vysvětlil okolnosti vzniku obalu Infected . Prvotní variant a byla pokračovat ve starém stylu s bojovníkem Hectorem, který byl vždy jedním z poznávacích znamení HF. Cover v této variant ě už byl prý dokonce hotový, ale nakonec byl uložen k ledu, i když podle Anderse vůbec nevypadal špatně. Další věcí, která se nedočkala realizace bylo použit í mezinárodního loga označujícího Biohazard . Symbol ale nakonec z přebalu zmizel na úkor sápající se mrtvé ruky a to z d ůvodu možné zámeny a hrozících právních sporů s americkou HC formací Biohazard, která logo taktéž používá, a svoje práva si tvrdě hájí, o čemž se před lety přesvědčila i videoherní firma Capcom, která musela první díl později populární hororové série místo Biohazard pojmenovat Resident Evil. Finální cover vlevo, původní vpravo:

 

Nové album a singl One More Time
28.3.
Nové album HF s datem vydání 20. května ponese název Infected a bude obsahovat následující skladby:

Patient Zero
B.Y.H.
One More Time
The Outlaw
Send Me A Sign
Dia De Los Muertos
I Refuse
666 - The Enemy Within
Immortalized
Let's Get It On
Redemption

Jak je z názvů patrno, deska by se alespoň textově měla ponořit do temějších vod.

Skupina zároveň zveřejnila níže uvedený cover art, který má být jednou z finálních verzí. Jeho autorem je Patrik Ulleaus, známý především jako režisér metalových klipů, který se zároveň postaral i o nové promofotky kapely.

První singl z nové desky . One More Time si svojí premiéru odbyl v pořadu Atervinningsintervjun švédského rádia P3. A jak je v dnešní době zvykem, skladba se již vesele šíří internetem.

 

Telegraficky - co nového u HF
5.3.
Promo fotky kapely k nové desce vzniknou ve spolupráci se švédem Patrikem Ulleausem, na metalové scéně známým především díky režii videoklipů (Dimmu Brogir a další).

+ Kapela pilně knihuje další festivalová vystoupení: vedle našeho Masters of Rock se v létě objeví například na švýcarském Sonisphere, rakouském Nova Rocku nebo anglickém Bloodstocku.

+ Obal desky Masterpieces se v přehledu amerického serveru Noisecreep umístil mezi deseti "Best Power Metal Album Covers". Kompletní přehled si prohlédněte zde.

+ Bývalý basák HF a notorický účastník projektů všeho druhu Magnus Rosén se spojil s bývalým zpěvákem Black Sabbath Tony Martinem a společně připravují zatím blíže nespocifikované CD.

+ Nezahálí ani současný basák HF Fredrik Larsson, který už má v domovské kapele "splněno" a může se tak věnovat i svému projektu Deathdestruction - nové video ze zkušebny a další info najdete na www.myspace.com/deathdestructiongbg

 

Nové album je hotové, dočkáme se za tři měsíce
20.2. Jak HF včera oznámili na svém oficiálním webu, nová deska je kompletně hotová. Nadšený kytarista a šéf kapely Oscar, který ve studiu v Nashwill dohlížel na finální práce si hned zaspekuloval na téma názvu - uvidíme jestli se "Reinventing The Steel" ujme. Nakonec připomeňme, že vydání desky je naplánované na 20.5.2011.

 
Oscar bloguje o MMA
20.2.
Oscar začal na stránkách amerického metalového časopisu Decibel blogovat o svém oblíbeném MMA (Mixed Martial Arts neboli smíšená bojová umění). Blog který má zatím tři pokračování najdete zde. Za pozornost mimochodem stojí i některé ostatní příspěvky - například ten ve kterém americký bloger hodnotí desku Hell Symphony od Root - svět je malý:-)
 
Nahrávání nové desky u konce
6.2. Skupina tento týden dokončila natáčení nové studiové desky. Jako poslední přišly na řadu klávesy, které u HF tradičně hrají vedlejší roli. Nahrávku teď čeká mixování, mastering a další procedury které jí vetknou finální podobu. Jasno je pravděpodobně již i obalu - ve studiu se totiž oběvil dvorní kreslíř HF, Samwise Didier, aby se zůčastnil nahrávání sborů. Dá se tedy čekat,. že i nové CD ponese na obalu dílo tohoto zaměstnance videoherního gigantu Blizzard.
 

Live chaty s Hammerfall online
29.1.
Jak jsme vás již informovali, Ocsar s Joacimem se minulý víkend zůčastnili hodinového chatu s fanoušky, kde mimo jiné prozradili opět něco novinek o chystané desce. Nahrávka bude obsahovat celkem 11 skladeb, z čehož jedna bude jedna převzatá. Pánové prozradili i většinu názvů nových skladeb: Imortalized, redemption, I refuse, 666 - The Enemy Within, Outlaw, Lets Get It On, Bang Your Head. Kapela se tentokrát rozhodla vsadit jen na tradiční úderné kusy, žádná rozmáchlá epická kompozice atakující deset minut připravena není. Při chatu došlo i na celou řadu dalších zajímavých témat od obligátních dotazů na místa, kde HF zahrají, přes videohry až po barvení Oscarovy kštice. Celý záznam můžete shlédnout zde:


Hned po několika dnech se pak chatu s fanoušky zůčastnili další dva členové HF, kytarista Pontus a basák Fredrik. Záznam jejich odpovědí si prohlédněte zde.

 
Nahrávání desky finišuje, live chat
21.1.
Nahrávání nové desky se pomalu blíží ke konci. Základy jsou již hotové, zbývá jen nahrát část vokálů a kytarová sóla. Možnost zeptat se na nahrávání nebo cokoli jiného ohledně kapely těch nejpovolanějších: zpěváka Joacima Canse a kytaristy a hlavního autora Oscara Dronjaka na live chatu, který proběhne 22.1. od 18:00 na této adrese.
HF v pevnosti Boyard
21.1.
Členové kapely se nedávno zůčastnili natáčení jedné z epizod švédské verze soutěže u nás známé jako Klíče od pevnosti Boyard. Pokud se chcete podívat, jak se pánům vedlo, nebo si jen z nostalgie připomenout pořad, v našich luzích a hájích populární někdy před patnácti lety, máte možnost zde.
 

Vedlejší projekty se hlásí o slovo
1.1.
S koncem roku o sobě daly novými nahrávkami vědět dvě (super) skupiny, ve kterých působí současní a bývalí členové Hammerfall.

První z nich jsou Fullforce, kde najdeme bývalého kytaristu Stefana Elmgrena a současného bubeníka Anderse Johanssona. Kapela, kterou se stefanem spoluzakládal a později opustil Magnus Rosén, připravuje novou nahrávku, která by se měla objevit letos. Jako ochutnávku si už teď můžete poslechnou novou skladbu None Of Your Concern.

 ¨

Stejně jako ve Fullforce, i v druhé kapele o které dnes bude řeč - ve formaci Powerhouse - sedí za bicími Anders Johansson. Vedle něj zde pak působí bývalý basák HF Magnus Rosén. I Powerhouse chystají na rok 2011 nové CD. Jako ukázku narozdíl od kolegů nezvolili vlastní věc, ale předělávku skladby Thriller od Michaela Jacksona. Jak to dopadlo si poslechněte tady.

 
  Novinky z roku:2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002