SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2010

Vidoeblog z nahrávání nové desky
12.12.
HF spustili videoblog z nahrávání nové desky - krátké zprávy najdete na této adrese.

 
Hammerfall na Masters of Rock 2011
28.11.
Zatímco místo konání příštího ročníku Masters of Rock zatím neznají ani sami pořadatelé, dle stránek rádia Beat už jsou známí první účinkující. Pro nás je samozřejmě nejpodstatnější účast HF, kteří přijedou podpořit svou novou desku. Vedle nich zatím potvrdili účast třeba Rhapsody of Fire, U.D.O. nebo Ross The Boss.
 

HF nahrávají novou desku
28.11.
Tento týden odstartovalo nahrávání nové desky HF:-)

 
Nahrávání nového alba již za pár dni!
17.11.
Nahrávání nové desky Hammerfall začne již za pár dní, a kapela konečně vypustila do světa něco informací. Největší změna se odehraje na postu producenta, kde osvědčeného Charlieho Bauerfeinda nahradí James Michael. Ten se proslavil svojí spoluprácí s kapelami jako Montley Crue, Scorpions nebo Meat Loaf. A i když se kytarista a hlavní autor hudby Oskar Dronjak ohání tradičními větami o tom, že nová deska bude tvrdší a přímější než ty předchozí, dá se už jen z volby producenta očekávat, že se kapela opět trochu víc přikloní ke šlapavému hard rocku na úkor svých heavy/speed metalových kořenů. Na světě je také oficiální plánovaný termín vydání - zatrhněte si v kalendáři datum 20.5.2011.
 

Magnus Rosén se symfonickým orchestrem
17.11.
Bývalý basák Hammerfall Magnus Rosén o sobě dal opět slyšet. Jeho nový projekt nese název Past Future, a jde o výsledek Magnusovy spolupráce s Gotteburským Symfonickým orchestrem. Jak se Magnus svěřil, jde splnění jeho hudebního snu. Více informací i několik skladeb k poslechu najdete zde.

 
Joacim o nové desce
27.10.
Na stránkách kapely se objevilo krátké video, ve kterém Joacim hovoří o nové desce. Moc se ale nedozvéme - snad jen že kapela má zatím hotových šest skladeb, které jsou - jak jinak - ty nejlepší co kdy v dílně Hammerfall vznikly, a do studia se chystá za šest týdnů. Vydání desky by jsme se podle dřívějších informací měli dočkat v květnu 2011.
 

Další vedlejší projekt členů HF, pocta Diovi
23.10.
Bývalý basák HF Magnus Rosén a sjejich současný bubeník Anders Johansson se stali členy nové švédské "superskupiny". zatím bezejmený projekt nicméně slibuje i jiné aktivity, než ohlášení svého vzniku (jak je zvlášť u Magnusových projektů zvykem) - ve studiu Andyho LaRoque již prá začala vznikat nová seska.
* Magnus Rosén (ex-HAMMERFALL) - basa
* Andy La Rocque (KING DIAMOND) - kytary
* Anders Johansson (HAMMERFALL, ex-YNGWIE MALMSTEEN) - bicí
* Mats Olausson (ex-YNGWIE MALMSTEEN) - klávesy
* Mikael Agren (ex-NOSTRADAMEUS) - zpěv, kytary

Joacim Cans se před dvěma týdny zůčastnil koncertu sSweeden Rock Cruise kládajícímu poctu legendárnímu Ronniemu Jamesi Diovi. Vedle něj se Diovi poklonili i členové kapel jako In Falems, Stratovarius, Opeth nebo Amon Amarth.

 

Nová deska a Youtube kanál, vedlejší projekt Fullforce
28.9.
po delší době přinášíme souhrn aktuálního dění okolo kapely. Co se tedy v poslední době stalo? Událostí číslo jedna je samozřejmě potvrzení termínu vydání nové desky - ta se na pultech objeví v květnu 2011, ovšem nic bližšího kapela zatím do světa nevypustila.

Fullforce - kapela původně vzniklá jako nový projekt Stefana Elmgrena a Magnuse Roséna po jejich odchodu z HF konečně finišuje s přípravou svého alba. Ovšem již bez Magnuse, který jí v mezidobí stihl opustit. počet členů spojených s HF nicméně zůstává dva, a to díky bubeníku Andersi Johanssonovi, který se ke kapele připojil. Pěštici pak doplňují zpěvák Mike Andersson (Cloudscape, Planet Alliance), kytarista CJ Grimmark (Narnia) a basák Tommy Larsson (ex Heed). Krátkou ukázku a další info o kapele najdete na jejich Myspace.

Hammerfall spustili vlastní Youtube kanál, kde na jednom místě najdete jejich videoklipy, živé záznamy z vystoupení a další videa.

 

Metalfest: změna hracích časů a jednodenní vstupenky
11. 5. Nedělní program Metalfestu jehož vrcholem bude vystoupení Hammerfall doznal kosmetických změn, díky které se vystoupení HF posunulo na o plnou hodinu dřívější čas (což jistě po těší všechny v pondělí ráno pracující či jinak aktivní návštěvníky ). Pokud se na festivalu chystáte strávit jen jeden den ze tří , můžete využít nabídku nových jednodenní ch vstupen ek za příznivější cenu , které jsou nově v prodeji .

1 0:45 - 11:20 35 min Elvenking
11:30 - 12:05 35 min Steelwing
12:15 - 12:55 40 min Nightmare
13:10 - 13:50 40 min SSOGE
14:05 - 14:50 45 min Vader
15:05 - 15:55 50 min Marduk
16:10 - 17:00 50 min Brainstorm
17:20 - 18:10 50 min Legion of the Damned
18:30 - 19:30 60 min Deicide
20:00 - 21:00 60 min Finntroll
21:30 - 23:00 90 min Hammerfall

Metalfest - Hammerfall zahrají v neděli 23.5.
11.4.
Plzeňský Metalfest zveřejnil svůj program. Hammerfall vystoupí na samotný závěr celé akce (symboliku si jistě vyloží po svém jak příznivci tak odpůrci, my jako příznivci tedy jako to nejlepší na závěr). Do kalendáře si zapište termín neděle 23.5. 22:30. Kompletní rozpis všech tří hracích dní najdete na stránkách festivalu.

On-line přenos koncertu z USA
14.3. Už za dva (resp.tři) dny budete mít možnost shlédnout na stránkách haly The Rave v Milwaukee on-line přenos koncertu HFl. Začíná se v 6:00 pm Pacific Time (což by pokud dobře počítám mělo být 17.3. 2:00 hodiny našeho času).

Pro zajímavost uvádíme i aktuální setlist amerického turné:
1. Punish and Enslave
2. Crimson Thunder
3. Renegade
4. Hallowed Be My Name
5. Last Man Standing
6. Blood Bound
7. Life Is Now
8. Heeding The Call
9. Rebel Inside
10. The Dragon Lies Bleeding
11. Between Two Worlds
12. Any Means Necessary
13. Stronger Than All
14. Riders Of The Storm
15. Secrets
16. Let The Hammer Fall
17. Hearts On Fire

A jak to na americkém turné vypadá se můžete podívat na tomto záznamu skladby Stronger Than All nahrané 7.března v New Yorku.

 

Swedish Metal Award : HF vítězi v kategorii Heavy/Power
6.2.
Deska No Sacrifice, No Victory byla hlasujícími v anketě Swedish Metal Awards zvolena nejlepší loňskou nahrávkou v ranku Heavy/Power. Kompletní výsledky ve všech kategoriích najdete zde.
 

Hammerfall na Metalfestu v Plzni
30.1
. HF u nás zahrají i letos! Jejich vystoupení se dočkáme na plzeňském METALFESTu (21. – 23. 5. 2010, Amfiteátr Lochotín), kde budou jedním z hlavních taháků. Vedle nich se prvního ročníku festivalu zůčastní kapely SONATA ARCTICA, THE 69 EYES, KORPIKLAANI, DEATHSTARS, FINNTROLL, NEVERMORE, DEATH ANGEL, ELUVEITIE, LEGION OF THE DAMNED, DEICIDE, MARDUK, DECAPITATED, POWERWOLF, BRAINSTORM, LEAVES´EYES nebo VADER. Oficiální stránky akce najdete tady, lístky můžete koupit prostřednictvím stránek pořadatelsky spřízněného festivalu Masters Of Rock.

 

Švédské Grammy : HF neproměnili nominaci
16.1.
Včera večer byly ve Stockholmu rozdány švédské ceny Grammy. Hammerfall odešli s prázdnou, když si cenu za nejlepší desku v kategorii Hardrock odnesla kapela Mustasch. Připomeňme si, že HF již byli nominováni v letech 2007, kdy se nakonec radovali In Flames o rok dříve, kdy si cenu odnesli Candlemass. Pokud vás zajímá tvorba novopečených vítězů, navštivte jejich MySpace profil, kompletní seznam vítězů v jednotlivých kategoriích pak najdete zde.

 

HF na Indickém festivalu
16.1.
Poprvé ve své historii se Hammerfall "pracovně" podívají do Indie. 29.ledna tam zahrají na kulturním festivalu Saarang, který v Madrasu pořádá tamní technologický Institut. Stránky akce najdete zde.

 

 

Oscar a Joacim v pořadu Hell´s Jingle Bells
1.1.
jak už jsme zde informovali, Oscar s Joacimem se před vánoci zůčastnili vánoční show Hell´s Jingle Bells, která byla následně odvysílána 27. prosince švédskou televizí SVT. Pánové v průbehu pořadu zahráli řadu klasických fláků od Motorhead, AC/DC, Judas Priest nebo Kiss a díky internetu se na výsledek můžete podívat i vy - doporučujeme ovšem jen těm odvážnějším:-) Sledujte zde.

 
  Novinky z roku: 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002