SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2009

Nominace na Swedish Metal Awards
24.12.
Vedle švédské Grammy v kategorii Hard Rock se HF utkají i o cenu Swedish Metal Award v kategorii Heavy/Power metal. V této kategorii jsou nominovaní následující interpreti:
HAMMERFALL - "No Sacrifice, No Victory"
LION'S SHARE - "Dark Hours"
FREAK KITCHEN - "Land Of The Freaks"
HYSTERIA - "Metalwar"

Nositelé cen budou vyhlášeni 29.ledna, kompletní seznam kategorií a nominovaných najdete na www.swedishmetalawards.com .

 

HF nominováni na švédskou Grammy, Oscarova nová konzole
19.12.
Hammerfall jsou mezi pěticí nominovaných na švédskou cenu Grammy v kategorii "Best Hard Rock". 15.ledna 2010 si tedy cenu odnese jedna z těchto kapel:

CANDLEMASS - Death Magic Doom
HAMMERFALL - No Sacrifice, No Victory
HARDCORE SUPERSTAR - Beg For It
MUSTASCH - Mustasch
RAISED FIST - Veil Of Ignorance

Pro zajímavost - v kategorii "Best Rock" cenu získá jeden z této pětice. Za každou kapelu (mimo Europe) jejíž jméno vám něco říká získáváte bod:-)
EUROPE - Last Look At Eden
[INGENTING] - Tomhet, Idel Tomhet
BOB HUND - Folkmusik För Folk Som Inte Kan Bete Sig Som Folk
KENT - Röd
MANDO DIAO - Give Me Fire!

Pokud vás zajímají i nominovaní v ostatních kategoriích, nebo si jen chcete procvičit švédštinu, může te navštívit stránky www.grammis.se .

A na závěr z jedna off topic zpráva na naše oblíbené téma herních konzolí. Jejich velký fanoušek Oscar si minulý týden pořídil poslední stroj z "velké trojice" a jeho Wii a PS3 tak mají nového kolegu z dílen Microsoftu (X-Box 360).

 

HF v širší nominaci na švédskou Grammy
13.12.
Hammerfall jsou v širším výběru nominovaných na švédskou Grammy v kategorii "Best Hard Rock". Z desítky kapel bude na základě hlasování vybrána pětice, ze které pak 15. ledna 2010 na předávání cen ve Stockholmu vzejde finální vítěz
* CANDLEMASS - Death Magic Doom
* CRUCIFIED BARBARA - 'Til Death Do Us Party
* DEAD BY APRIL - Dead By April
* HAMMERFALL - No Sacrifice, No Victory
* HARDCORE SUPERSTAR - Beg For It
* LILLASYSTER - Det Här Är Inte Musik, Det Här Är Kärlek
* MUSTASCH - Mustasch
* RAISED FIST - Veil Of Ignorance
* RENEGADE FIVE - Undergrounded Universe
* WOLF - Ravenous
Připomeňme, že loni si cenu odnesli In Flames za desku A Sense Of Purpose.

Seznam vystoupení plánovaných na příští rok se opět rozrostl. Na americké turné naplánované na březen a duben v květnu naváže krátké turné po Velké Británii, čítající šest zastávek.

Firma Nuclear Blast vypustila na vánoční trh už sedmý díl DVD kompilece Monsters Of Metal. Mezi téměř sedmdesáti klipy tu samozřejmě mají své zastoupení i HF, a to se zatím posledním videem Any Means Necesssary.

 

Novinky okolo HF za posledních pár měsíců
23.11.
Po delší době bez aktualizací přinášíme telegrafické shrnutí současného dění okolo kapely:

Joacim a Oskar se chystají do švédské televize - v pořadu Hell´s Jingle Bells zpropagují vánoční vystoupení Oscarovy tribute kapely Metal Monarchs, která se zaměřuje na interpretaci prověřených fláků rockové a metalové historie (http://www.myspace.com/metalmonarchs).

Hammerfall po pěti letech vyrazí na turné do USA, a to příští rok v březnu a dubnu. Úlohu předkapely si spravedlivě rozdělí formace Powerglove (první část turné) a Echoes of Eternity (druhá část). Ke každému koncertu půjde do prodeje i omezené množství speciálních VIP vstupenek, zajišťující majitelům vedle dalších výhod i setkání s kapelou.

Oscar Dronjak si pořídil první tetování a zamiloval si novou verzi kultovního Super Maria pro Wii.

Bývalý basák Magnus Rosémń se připojil k báývalému kytaristovi Stratovarius Timmo Tolkkimu, a stal se členem jeho kapely Revolution Renaissance. Ta podepsala smlouvu hned na tři alba s labelem Napalm Records, a první z nich - deska Age Of Aquarius - by měla spatřit světlo světa už příští rok.

Pontus Nordgren si zahostoval na nové desce švédského studiového projektu Impulsia za kterým stojí akladatel Uno Sjöström. Vedle něj se na desce objeví i řada dalších, u nás nepříliš známých muzikantů.

 

Fredrik Larsson členem kapely DeathDestruction
16.8.
Období po vydání desky a následném odjetí propagačního turné bývá u kapel jaksi prázdné (tedy co se informaci o aktuálním dění týče). Ostatně, že tu neaktualizujeme tak často jak je zvykem jste si určitě všimli sami. Hammerfall si prostě dávají dovolenou. Je to ale zároveň i chvíle, kdy se jednotliví členové můžou věnovat svým dalším hudebním projektům. Členem nově zformované sestavy kapely DeathDestruction se tak stal basák Fredrik Larsson, který se rozhodl ve volnu trochu hudebně přitvrdit, a změnit škatulku metalu z heavy na death. sympaticky znějící výsledek si můžete poslechnout tady.

Čím se v době klidu baví Oscar Dronjak se můžete dozvědět na jeho Twitteru, dočtete se tu například, že si pořídil nový Macbook a naopak prodal svého Forda Bronco i jakou hru na Nintendu Wii zrovna hraje.

 

Stefan Elmgren a Magnus Rosén se vracejí s projektem Fullforce
21.5.
Jak už jsme před časem informovali, Stefan a Magnus se nedlouho poté, co během loňského roku nezávisle na sobě opustili HF, rozhodli znovu spoojit síly a rozjet nový metalový projekt. Jako třetího do party přibrali zpěváka kapely Cloudscape Mika Anderssona (se kterým se Magnus dal dohromady ve svém dalším projektu Planet Alliance) a společně založili kapelu Fullforce. I když její sestava se teprve formuje, na MySpace už dnes funguje profil s první hudební ukázkou.

 

Reporty a fotky z českých koncertů HF
24.4.
Několik dalších reportů a fotky z pražského i zlínského koncertu si můžete přečíst a prohlédnout na následujících odkazech:

MUSICSERVER - fotogalerie a report ze Zlína
METALFOREVER - report + fotky z Prahy
VOLUMEMAX: report z Prahy
METALOPOLIS - report z Prahy

Několik videjí najdete i na serveru Youtube, stačí do vyhledávacího políčka zadat Hammerfall + Folimanka.

Hammerfall, Novesta, Zlín, 20.4.2009, © Petra Hubáčková / musicserver.cz

 

Report z pražského koncertu
16.4. Koncert v pražské hale je za námi, a náš report z něj si můžete přečíst tady.. Hammerfall teď čekají tři vystoupení u našich východních sousedů, aby se už 20.4. vrátili do ČR, kde zahrají ve Zlínské hale Novesta.

Pražský koncert na DVD
9.4.
HF si pražský koncert vybrali k natočení nového živého DVD. Kapelu bude natáčet celkem 9 kamer, a podle slibů na stránkách pořadatele bude vizuální složka koncertu opravdu stát za to: těšit se můžeme na plnou výpravu s pyro efekty, laser show a vodní stěnu na jevišti.

Pořadatelé zároveň dementovali možnost vystoupení HF na letošním ročníku festivalu Masters Of Rock, o kterém se už nějakou dobu spekuluje na internetových diskusích i v některých médiích.

No Sacrifice, No Victory zlaté
21.3.
V rodném Švédsku se HF opravdu daří: důkazem o tom je i zlatá deska, kterou tento týden obdrželi za 20 000 prodaných kopií nového alba. I ve skandinávii ale trh s hudebními noiči a s ním i nároky na získání "kovových" desek v posledních letech klesajá - stejné ocenění alba Renegade muselo před devíti lety podpořit hned 40 000 kupců.
 

Pražský koncert vyprodán!
21.3.
Téměř měsíc před pražským koncertem Hammerfall, který proběhne 15.4. v hale Folimanka, jsou vyprodané všechny lístky. Jejich počet pořadatel nezveřejnil, nicméně kapacita jen "sedací" části haly činí při basketbalových utkáních 1300 diváků. Fanouškům bez lístku tak zbývá zlínské vystoupení v hale Novesta, a my s lístkem můžeme jen doufat, že počet prodaných vstupenek byl udržen na rozumné úrovní a ještě jednou zakroutit hlavou nad původním nápadem uspořádat (a to jen jediný koncert v ČR) ve třetinovém Abatonu :-)

 

15.4. čeká Folimanku rekordní návštěva

 
Hamburský koncert On-line
21.3.
Koncert v Hamburku, kde HF zahrají v pondělí 23.3., bude živě vysílán na internetu, podívat se budete moci na stránkách NuclearBlast.de a Hammerfall.net .
 

Setlist evropského tour Hammerfall
7.3.
Pokud patříte mizi ty, kteří se na koncertě rádi nechají překvapit tím jakou skladbu kapela hraje, nečtěte dál. Dnes se totiž podíváme na setlist, který si HF připravili pro letošní evropské tour Any Tour Necassary. Ten níže uvedený skupina odehrála 27.února v holandském Tilburgu, ale podle dostupných informací se jednotlivé koncerty liší jen drobnými změnami v pořadí skladeb. V Holandsku tedy HF předvedli následující skladby:

Punish & Enslave
Crimson Thunder
Legion
Blood Bound
Renegade
Hallowed Be My Name
The Abyss
Last Man Standing
Heading The Call
Glory To The Brave
Something For The Ages
Any Means Necessary
Natural High
The Way Of The Warrior
Between Two Worlds
Riders Of The Storm
-----------------------------------
Trailblazers
Let the Hammer Fall
----------------------------------
Hearts On Fire

Jak je vidět, playlist je postavený podle klasických měřítek, největší část tvoří pětice skladeb z aktuální desky No Sacrifice, No Victory doplněná best-of průřezem starší tvorbou. Jediným výraznějším překvapením je tak snad jen zařazení skladby Trailblazers z desky Crimson Thunder. Odkaz na fotky a několik videí z Tilburského vystoupení + playlist předkapely Sabaton najdete na tomto odkazu.

 
HF na letošním Masters Of Rock?
7.3
. Podle rádia Rock Zone se HF letos v létě objeví na festivalu Masters Of Rock. Tato zpráva je neověřená a teprve následující týdny ukážou, nakolik byl její autor informovaný a nakolik zmatený:-) Osobně bych ale další účast HF na tomto festivalu tipoval spíše až na rok 2010.
 

No Sacrifice, No Victory i v českém prodejním žebříčku
4.3.
Vedle švédského, německého a rakouského prodejního žebříčku o kterých informujeme níže se nová deska probojovala (jako vůbec první od HF) i do toho českého, když se v devátém týdnu stala 33. nejprodávanější deskou v naší zemi. Kompletní prodejní žebříček najdete na stránkách www.ifpi.cz. Pro rekapitulaci na závěr uvádím, kde všude nové album zabodovalo:

#2 - Švédsko
#7 - Německo
#20 - Švýcarsko
#21 - UK (Indie žebříček)
#25 - Rakousko
#33 - Česká Republika
#46 - Norsko
#95 - Francie

 
Stefan Elmgren a Magnus Rosén opět pohromadě
4.3.
Není to tak dávno co Hammerfall opustili dva dlouhodobí členové, kytarista Stefan Elmgren a basák Magnus Rosén. Zatímco Magnus svůj odchod zdůvodnil touhou po větší hudební seberealizaci, Stefan, který kapelu opostil o několik měsíců později se chtěl začít plně věnovat povolání pilota. Tento týden se ale na světlo světa dostala zpráva, která nemalé tábory příznivců obou bývalých členů HF určitě potěší: Magnus a Stefan spojili síly, a v trojici se zpěvákem kapely Cloudscape Mikem Anderssonem připravují nový projekt. Další info pánové slibují v blízké době a už teď avizují, že tvorba jejich zatím bezejmenné kapely bude spadat do ranku hard&heavy.
 

No Sacrifice, No Victory 2.nejprodávanější deskou ve Švédsku
1.3.
Podle očekávání nová deska HF na domácím švédském trhu opět zabodovala - na první místo sice její prodeje nestačily, ale ani stříbrná pozice není špatná. Novinka se velice dobře uvedla i v Německu, kde se umístila na 7.příčce, o něco slabší už je 25.pozice v Rakousku.

5 nejprodávanějších desek ve Švédsku

 
Pozice starších desek HF v prodejních žebříčcích
21.2. Psaní včerejší novinky o nové desce mě inspirovalo k vytvoření přehledu pozic v prodejních žebříčcích, kterých desáhly desky minulé. Kompletní přehled si můžete prohlédnout tady.
 

No Sacrifice, No Victory
20.2. Dnes vychází nové, v pořadí už sedmé řadové album Hammerfall, nazvané No Sacrifice, No Victory. Jak už je zvykem, vydávající společnost Nuclear Blast ho vypouští hned v několika verzích. Za vlajkovou loď by se dala označit na 750 kusů limitovaná edice obsahující klasické CD, doplněné plakátem, bookletem v rozměru 7" a skutečně exotickým bonusovým diskem, zvaným CD-Vinyl - to je vlastně hybrid jehož jednu stranu tvoří CD a druhou vinyl. Bohužel, jeho obsah už tak exkluzivní není: na CD nalezneme video k aktuálnímu singlu Any Means Necessary a bootlegový záznam skladby Crimson Thunder - její audio záznam pak tvoří jediný obsah vinylu. To všechno je pak zabalené do dekorativní krabičky z umělé kůže a opatřené certifikátem s číslem vašeho boxu. Do konce života se tak budete moci kochat tím, že jste majitel číslo řekněme 358. Pro méně náročné tu pak máme CD v klasickém plastovém obalu či papírovém digipaku a LP. V následujícím týdnu bude určitě zajímavé sledovat, jak si nové CD povede v prodejních žebříčcích v čele se švédským, kde HF tradičně atakují nejvyšší pozice.

Obsah limitované edice. Kůže na krabičce je sice umělá, obsah na bonusovém disku slabý, ale zase dostanete očíslovaný certifikát

 

 

Download singl Any Means Necessary
3.2.
Skladba Any Means Necessary prezentující nové album jakožto první singl se bohužel nedočká vydání na vlastním nosiči. Místo toho bude možné si jí pořídit pouze prostřednictvím digitální distribuce, a to od 6.2. Spolu s ní budou toto vcelku zbytečné "Digital EP" tvořit čtyři další ex-singly: Last Man Standing, Blood Bound, Hearts On Fire a Renegade.

 

Nový videoklip online
18.1. Dnes byl na internetu uveřejněn nový klip Any Means Necessary. Podívat se na na něj, a poslechnout si jak zní zbrusu nová skladba HF si můžete tady. Světovou premiéru si první singl z nové desky No Sacrifice, No Victory odbyl včera večer na předávání švédských hudebnních cen P3, na video z této akce se můžete podívat zde.

 

Pražský koncert přesunut do haly Folimanka
16.1. Po oznámení zlínského koncertu přichází další dobrá zpráva. Pražský koncert byl pro velký zájem přesunut z Abatonu do daleko vhodnějších a důstojnějších prostor haly Folimanka. Ta běžně slouží basketbalistům, ale dobře známá je díky koncertům kapel In Flames nebo Dimmu Borgir i všem metalovým fanouškům. A co je hlavní, kapacitně je proti Abatonu zhruba čtyřikrát tak velká. Těšit se tedy můžeme na tyto dva koncerty:

15.4. 2009 20:00 PRAHA, hala Folimanka
20.4. 2009 20:00 ZLÍN, Sportovní hala Novesta

 

Premiéra singlu Any Means Necessary
16.1.
Premiéra nového singlu Any Means Necessary se odehraje na předávání švédských hudebních cen P3 v sobotu 17.1. Předávání cen živě přenáší švédská televize i rádio, takže nová skladba má o publikum postaráno. A když už jsme u švédských cen, pro zajímavost se podívejte, které kapely se zde letos utkají v kategorii rock/metal:

Kongh - Counting Heartbeats
Marduk - Rom 5:12
Arch Enemy - Rise of The Tyrant
Dark Tranquillity - Fiction
Mustasch - Latest Version of The Truth

Osobně bych odměnil Dark Tranquillity, ale zpátky k Hammerfall. O den později, tedy v neděli 18.1., se singl uvozující novou desku objeví na MySpace stránkách kapel. Jak už jsme informovali, připraven je i nový klip, a vy se můžete podívat, jakou vizualizaci nakonec dostal:

Před...

...a po

 
Hammerfall zahrají i ve Zlíně
15.1. Ke koncertu v Praze dnes přibylo i druhé vystoupení v naší zemi. Uskuteční se ve zlínské sportovní hale Novesta v pondělí 20. dubna 2009 od 20 hodin. Vstupenky můžete kupovat ode dneška ve stejných předprodejích a za stejnou cenu 590 Kč jako na pražský koncert.
 
  Novinky z roku: 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002