SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2008
Hammerfall i na Slovensku
20.12.
Vedle České republiky se HF představí i u našich východních sousedů na Slovensku, a to dokonce hned třikrát: 17.dubna v bratislavském PKO, 18. ve Zvolenu a 19. v Košicích. Koncerty pořádá agentura EPG (www.epg.sk) a lístky na ně seženete prostřednictvím sítě Ticketportal. Co se koncertu u nás týče, nabývám dojmu, že naplánovat vystoupení HF doplněných o stále populárnější Sabaton do klubu Abaton mohl opravdu jen inteligent první kategorie. Lístky mizí před očima a aktuálně nám podražily na 590 Kč.
 
13.12. Kytarista Pontus se jako host zůčastnil nahrávání nové desky německé hard rockové kapely Jaded Heart. Zajímavostí je, že kromě hostující kytary se Pontus na této desce podílel i autorsky, když skupině přispěl jednou skladbou.
 
10.12. Od začátku prosince najdete na oficiálních stránkách HF speciální verzi adventního kalendáře , ve kterém se pod každým dnem skrývá nějaká ta zajímavost, fotka nebo video.
 
2.12. HF dokončili natáčení podkladů k novému videoklipu Any Means Necessary. Tato skladba bude prvním singlem z chystaného alba No Sacrifice, No Victory. Točilo se v srbském Bělehradě, nicméně nečekejte že klip natočený tímto způsobem v Horní Dolní nad Vltavou by se nějak lišil - hlavní část bude opět dílem počítačů.
 
1.12. Druhou předkapelou na pražském vystoupení HF budou švédové Bloodbound. Obrázek o tvorbě téhle poměrně mladé heavy metalové kapely si můžete udělat na jejich Myspace stránkách.
 

29.11. Vstupenky na pražský koncert Hammerfall + Sabaton jsou nově k dostání i v předprodejních sítích Ticket Art a Ticketstream.

 

Detaily o novém albu
22.11. HF uveřejnili něco informací o nadcházejícím studiovém albu No Sacrifice, No Victory. Pátá řadovka byla nahrána ve studiu Sonic Train a jako kytarista se na ní poprvé představí Pontus Nordgren, který v HF zaujal místo Stefana Elmgrena. Deska bude obsahovat následujících jedenáct věcí:

01. Any Means Necessary
02. Life Is Now
03. Punish And Enslave
04. Legion
05. Between Two Worlds
06. Hallowed Be My Name
07. Something For The Ages
08. No Sacrifice, No Victory
09. Bring The Hammer Down
10. One Of A Kind
11. My Sharona (THE KNACK cover)

Poslední track je cover notoricky známé skladby My Sharona od The Knack, jejíž originální verzi si můžete připomenout tady. Pod obal desky se opět podepsal Sam Didier, a výsledek jeho práce si můžete prohlédnout níže. Prvním singlem z desky bude skladba "Any Means Necessary". Videoklip k ní vznikne už příští týden v srbském Bělehradě. Samotná deska by podle předchozích zpráv měla vyjít 20.února 2009.

 

Koncert Hammerfall v Praze potvrzen!
21.11. Oficiální stránky dnes konečně přinesly zprávu, na kterou jsme během minulých týdnů čekali: koncert v Praze bude. Jak jsme zde předpovídali, turné nazvané "Any Tour Neccesary" bylo rozšířeno o země východní Evropy - kromě nás se dočkají i ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Maďarsku a Rakousku. Spolu s Hammerfall tyto koncerty absolvují opět kolegové ze Sabaton a zatím nespecifikovaná třetí předkapela, která nahradí nepříliš známé švédy Bullet předskakující na první části tour. Vstupenky na pražský koncert si už dnes můžete objednat na stránkách www.mastersofrock.cz za 550 Kč - a určitě se vyplatí neváhat - po novém roce lístky jednak podraží, a jednak si optimisticky troufnu tipovat, že bude vyprodáno.

April 7th - Maribor, Slovenia - Stuk
April 8th - Zagreb, Croatia - Boogaloo
April 10th - Sofia, Bulgaria - Universiada Hall
April 11th - Belgrad, Serbia - SKC
April 12th - Budapest, Hungary - Petfi Hall
April 14th - Wien, Austria - Gasometer
April 15th - Prague, Czech Republic - Abaton

 
Turné zatím bez ČR
15.11. Jak už jste si možná všimli, Hammerfall na svých oficiálních stránkách zveřejnili rozpis jarního turné na podporu nové desky (vyjde 20.2.2009). A ač to píšu opravdu nerad, Česká republika v něm chybí. Zatím, dalo by se říct, ale tato série 25 koncertů, kterou skupina zahájí za podpory předkapel Sabaton a Bullet 26.února v nizozemském Rijssenu a uzavře 29.března ve Stockholmu vypadá značně kompletně. Fakt je, že se zde nevyskytuje ani jedna zastávka v zemích východní nebo jihovýchodní Evropy (ČR, Slovensko, Polsko, Rusko, Rakousko, Řecko, země bývalé Jugoslávie...) takže určitá naděje na druhou část tour zůstává. A jak známo, naděje umírá poslední:)
Hammerfall v Praze???
2.11. S vysokou pravděpodobností se příští rok dočkáme dalšího vystoupení HF v České republice. Zatím sice jen oficiálně nepotvrzené informace hovoří o tom, že datem s velkým D bude 15.4. a místem konání pražský prostor Abaton. Ten už dokonce koncert HF vede v porogramu na svých stránkách, což potvrzuje, že se nejedná o výmysl typu jedna paní povídala. Po dlouhých letech tak snad konečně budeme mít příležitost shlédnout HF na našem území i jinak, než v rámci nejmenovaného festivalu. Do Prahy by se pak HF vrátili po osmi letech, když jejich koncert 6.2.2001 v klubu Futurum byl zároveň i jejich vůbec prvním vystoupením u nás.
 
21.9. HF se po kratší pauze opět vracejí do studia pracovat na nové desce, která ponese název No Sacrifice, No Victory. Tentokrát se bude nahrávat v Sonic Train ve švédském Varbergu. Majitelem studia který se současně bude podílet i na produkci je Andy LaRoque, známý hlavně jako kytarista Kinga Diamonda. Zároveň s názvem bylo potvrzeno i datum vydání - 20.února 2009 - a několik koncertů evropského turné, které začne 3.března v Paříži. Pokud čekáte, že ani tohle turné se u nás nezastaví, máte bod. Rozpis turné najdete na oficiálních stránkách.
28.8. Nahrávání nové desky pokračuje a Oscar na svém blogu prozradil opět něco málo nových informací. Těšit se můžeme na instrumentální skladbu z pera nového kytaristy Pontuse a chybět nebude ani tradiční balada, tentokrát nazvaná Between Two Worlds. Všechny příznivce starší tvorby kapely určitě potěší, že s jednou ze skladeb Oscarovi pomohl Jesper Stromblad, jinak samozřejmě kytarista In Flames, který se autorsky podílel na prvních třech deskách HF. Celou kolekci pak doplní další "masterpiece", neboli převzatá věc, jejíž identitu zatím kapela drží pod pokličkou.
22.8. Vedle klasického blogu (který ovšem v posledním týdnu pánové nějak zanedbávají) se můžete o průběhu nahrávání nového alba informovat i prostřednictvím video blogu, který najdete na MySpace stránkách kapely (myspace.com/hammerfall). Zatím je k dispozici první díl shrnující 11 až 16 srpna, další by ho měl následovat v pondělí.
 

Nahrávání nového alba v plném proudu
16.8.
V pondělí 11.srpna odstartovalo nahrávání nového, v pořadí sedmého studiového alba Hammerfall. Tradičně se začíná od rytmiky, a v minulých dnech se tak vedle Anderse po víc než deseti letech pustil do studiové práce s HF i staronový člen Frederik. O tom jak bude deska znít se zatím můžeme jen dohadovat, každopádně přítomnost producenta Charlieho Bauerfeinda (podepsaný pod třemi posledními řadovkami) dává tušit, že velké změny se tu opravdu konat nebudou. Doufejme, že ve studiu vznikne stejně kvalitní produkt, jako je Oscarova oblíbená konzole Nintendo Wii. Blog z nahrávání naleznete na oficiálních stránkách skupiny, hotové CD v obchodech pak pravděpodobně až 20. února 2009. A na závěr několik názvů chystaných skladeb: No Sacrifice, No Victory; Punish and Enslave; Any Means Necessary; Bring The Hammer Down; Legion; Hallowed Be My Name; Life Is Now.

 
Datum vydání nového alba
2.8.
Oproti zažitým zvyklostem se přípravy nového alba odehrávají zatím ve vší tichosti - jedinou informaci, která se objevila na MySpace profilu kapely je datum jeho vydání - 20. února 2009.
 

7.7. (20.7.) DVD Rebels With A Cause se týden po svém vydání vcelku očekávaně stalo nejprodávanějším hudebním videem ve Švédsku. Po samostatném CD Masterpieces švédští fanoušci touží o poznání méně, ale i to mu stačilo na 15. příčku. Švédské prodejnostní žebříčky si můžete prohlédnout tady. Oba nosiče se do prodejních žebříčků probojovaly i v dalších zemích, kde si vedly takto:

Masterpieces:
Švýcarsko: 38
Německo: 69

Rebels With A Cause - Unruly, Unrestrained, Uninhibited:
Švýcarsko: 5
Rakousko: 10
Německo: 81

 

3.7. Hammerfall po opravdu dlouhé době opět spustili oficiální webovou stránku na tradiční adrese www.hammerfall.net. Všechny české fanoušky určitě zaujme fotka v záhlaví stránky a to, jaké triko si Anders vzal na focení nové sestavy:)

 

27.6. Dnes vyšlo nové 2DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited a CD coververzí Masterpieces. Tato dvojice se na trhu objeví nejen jako dvě samostatné položky, ale i ve společném balení obsahujícím obě DVD i CD. Pomyslnou třešničkou na dortu je speciální, pěti sty kusy limitovaný boxset obsahující vedle všech tří disků navíc pásek s přezkou s logem HF.

26.6. Joacim Cans pro německý magazín Metal Hammer okomentoval všech osmnáct skladeb, které obsahuje deska Masterpieces (vychází 27.6). Pokud vás tedy zajímají jeho vzpomínky na okolnosti vzniku a důvody k výběru jednotlivých coverů, přečtěte si jeho český překlad, který najdete v sekci články nebo přímo tady.
19.6. Novou E-card doprovázející rychle se blížící vydání 2DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited a CD Masterpieces si můžete prohlédnout tady. Na již dříve uvolněný trailer se můžete podívat tady

Podrobný obsah DVD Rebels With A Cause
26.5. Hlavní část bude tvořit přibližně 90 minut dlouhý dokument. Vedle něj na DVD najdeme tento další obsah:

TV vystoupení:
* Blood Bound (Trackslistan)
* Blood Bound (Lanz i P3)
* När Vindarna Viskar Mitt Namn (Alla Tiders Melodifestival)
* The Fire Burns Forever (European Athletics Championships 2006)
* Rundgang (SVT)

Živá vystoupení :
* Templars Of Steel
* Unchained
* The Templar Flame
* Knights Of The 21st Century (Filharmonie, Filderstadt, Germany, April 22nd 2005)
* Secrets (collage Scandinavium, Göteborg, Sweden, April 30th 2005)

Videoklipy:
* Hearts On Fire
* Blood Bound
* Hearts On Fire (Olympic version)
* The Fire Burns Forever
* Natural High
* Last Man Standing

Dokumenty o natáčení klipů :
* Hearts On Fire
* Natural High

Krátké bonusy (neboli čtenáři přelož si sám):
* Proppsmällaren / Svullohomage 01 / Svullohomage 02
* Car Trouble / Macho Madness / Parking Trouble
* Pool The Plug / Somersault / Macho Madness
* Clumsies / Joacim Saves / Gooooooooooal
* Skorpionen / Drumsolo 1 & 2 / Santiago 2007

26.5. Joacim Cans zabodoval ve švédské hudební soutěži "Körslaget" (anglicky Clash Of The Choirs čili volně přeloženo Souboj sborů). O co šlo - několik osobností sestavilo sbory amatérských zpěváků ze svých rodných měst, které se následně v několika kolech před televizními kamerami ucházely o přízeň diváků. A ti nakonec nejlépe hodnotili Team Cans, neboli sbor rodáků z města Mora v čele s frontmanem Hammerfall Joacimem. Ti během své cesty soutěží vedle dalších předvedli i známou skladbu HF Hearts On Fire - podívat se můžete zde, a pokud vás Team Cans zaujal, můžete na serveru Youtube shlédnout i jeho zbylá vystoupení.
 
Trailer DVD Rebels With A Cause, nahrávání nového alba na obzoru
20.5.
Dnes byl uveřejněn trailer k připravovanému DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited, které vyjde 27.června. Podívat se můžete tady. Zároveň bylo potvrzeno, že prakticky hned po vydání rekapitulačního videa skupina nastoupí do studia, aby nahrála nové řadové album.
 
8.5. V pátek 16.5. spatří světlo světa debutové album projektu X-WORLD 5 nazvané New Universal Order. Ústřední osobou této formace je bývalý baskytarista Hammerfall Magnus Rosén, dalšími členy jsou zpěvák kapely Pagan´s Mind Nils K. Rue a kytaristé Andy LaRoque (známý vedle své producentské činnosti hlavně působením po boku Kinga Diamonda) a Reeves Gabrels. Debutové album obsahuje devět skladeb a jak název celé desky i její obal napovídají, hudba i texty se zde točí ohledně budoucnosti a vesmíru. Ukázku z otevíráku CyberChrist najdete na stránkách vydavatele AFM Records.
 

Obaly DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited a CD Masterpieces
22.4.
Na internétovém obchodě vydavatele Nuclear Blast byly zveřejněny obaly obou nosičů, které HF chystají na 27.června. Jejich autorem je opět art director Blizzard Entertaiment Samwise Didier a to jak se povedly můžete posoudit sami:

 
Hammerfall opět kompletní
21.4. Novým kytaristou Hammerfall se po odchodu Stefana Elmgrena stal Pontus Norgren, který do HF "přestupuje" z kapely The Poodles.
"Mám rád Hammerfall. Mají zajímavá vystoupení a líbí se mi jejich skladby, takže když jsem se dozvěděl že hledají kytaristu, rozhodl jsem se to zkusit. Hraní v The Poodles byla v mnoha směrech skvělá zkušenost, ale vždycky jsem měl rád tvrdší muziku. Prostě je čas se pohnout."
Joacim Cans se na spolupráci s novým spoluhráčem těší: "Nahradit Stefana nebylo jednoduché. Měl hodně charakteristický styl hraní a byl opravdu dobrý. Pontus přinese odlišný styl než Stefan, jsou to dvě různé osoby, ale těším se na příští měsíce."
Bubeník Anders Johansson okomentoval Pontusův příchod takto:"Pontus je fantastický kytarista s kořeny v hudbě Accept a klasickém metalu. Znám ho už spoustu let, jako muzikanta i jako člověka."
 

HF chystají DVD a CD cover verzí
15.4.
I když příznivci Hammerfall v současnosti očekávají spíš nové řadové album, kapela místo něj vyrukovala se zajímavým plánem vydat ještě letos (27.6.) nové 2DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited doplněné CD plným coververzí nazvaným stručně Masterpieces.

Obsah 2DVD Rebels With A Cause – Unruly, Unstrained, Uninhibited
První ze dvou disků bude navazovat na předchozí počiny The First Crusade a The Templar Renegade Crusades. Půjde tedy o časosběrný dokument shrnující dobu od roku 2002 do konce loňského roku. Materiál doplněný o nově natočené rozhovory se členy kapely bude uspořádán do jednotného celku rozděleného na několik kapitol.
Na druhém najdeme šest videoklipů a materiál z jejich natáčení, čtyři profesionálně zaznamenané skladby z festivalu Filderstadt 2005 a pět skladeb z televizních vystoupení ve švédské státní televizi. Chybět nebudou ani bonusy.
Délka prvního disku se bude pohybovat kolem sta minut, druhé má být přibližně o čtvrt hodinky kratší. Celkem se tak na svět dostane víc než dvě a půl hodiny materiálu.

CD Masterpieces
Druhým počinem, který se k nám 27.června dostane, bude CD plné cover verzí. O tom, že kapela má v plánu ho vydat jsme informovali už loni, tehdy ale dostalo přednost best of album Steel Meets Steel: Ten Years Of Glory. Jak je ale vidět, CD se nakonec přece jen na světě objeví. Jeho obsah budou tvořit převzaté skladby, které se v minulosti objevily na albech a singlech (včetně tří v u nás nevydaných) které jako bonusy doplní tři nově nahrané kousky (Flight of the Warrior od Riot, Youth Gone Wild od Skid a Aphasia od Europe). CD se na trhu objeví jednak samostatně a také jako bonus k digipakové verzi 2DVD Rebels...

Tracklist CD, v závorce původní interpret:
01. Child of the Damned (Warlord)
02. Ravenlord (Stormwitch)
03. Eternal Dark (Picture)
04. Back to Back (Pretty Maids)
05. I Want Out (Helloween)
06. Man on the Silver Mountain (Rainbow)
07. Head Over Heels (Accept)
08. Run With the Devil (Heavy Load)
09. We´re Gonna Make It (Twisted Sister)
10. Breaking the Law (Judas Priest)
11. Angel of Mercy (Chastain)
12. Rising Force (Yngwie J. Malmsteen's Rising Force)
13. Detroit Rock City (KISS)*
14. Crazy Nights (Loudness)*
15. När Vindarna Viskar Mitt Namn (Roger Pontare)**
16. Flight of the Warrior (Riot)***
17. Youth Gone Wild (Skid Row)***
18. Aphasia (Europe)***

* skladba byla vydána jen mimo Evropu
** skladba nikdy nevyšla mimo Švédsko
*** nově nahraná skladba

 

Stefan Elmgren o svém odchodu z Hammerfall
6.4. Stefan Elmgren odpovídal švédskému magazínu Sweden Rock na otázky týkající se jeho odchodu z HF:

Sweden Rock:Jak reagovali ostatní členové skupiny na tvoje rozhodnutí odejít?
Stefan: Nejdřív jsme mluvili o tom, jestli by bylo možné zkombinovat mojí novou práci pilota s hraním v kapele. Nakonec jsme ale usoudili, že Hammerfall jsou příliš vytížení, než aby to bylo možné. Dělal jsem hudbu 11 let a jsem rád, že jsem měl příležitost nahrávat a cestovat po koncertech, ale teď cítím, že je čas na něco nového. Ale samozřejmě, je tu pocit prázdnoty a otázka "budu ještě někdy hrát hrát na turné" mi vrtá v hlavě.
Sweden Rock: Pověsil jsi definitivně kytaru na hřebík, nebo budeš pokračovat v hraní? Můžeme třeba v budoucnosti očekávat další album Full Strike?
Stefan: Full Strike teď nějakou dobu byli uloženi u ledu, ale šance na další album jsou teď rozhodně větší než před mým rozhodnutím odejít z HF. Miluju hraní na kytaru a tak nebo onak budu pokračovat. Možná budu jenom občas hrát covery s partou kamarádů, jen tak pro zábavu.
Nakonec bych chtěl využít příležitost a poděkovat všem fanouškům Hammerfall za jejich podporu a doufám že se v budoucnosti potkáme znovu. Věřím že ano.

Ke Stefanovu odchodu se vyjádřil i bubeník Anders Johansson:
Nikdy není dobrá doba na to ztratit tak dobrého kytaristu jako je Stefan, ale protože jsme teď zrovna v období mezi hraním a nahráváním, mohlo to nakonec být i horší. Brzy oznámíme kdo bude jeho nástupcem, aby jsme mohli pokračovat v práci na naší další desce. Nahrávání se chystá na léto a my nechceme nic měnit. Jak všichni víme: "Show must go on".

Video na kterém Stefan mluví o svém rozhodnutí opustit HF najdete na MySpace stránkách kapely.

 
Stefan Elmgren opouští Hammerfall
2.4. Kytarista Stefan Elmgren dnes prostřednictvím MySpace stránek oznámil, že po jedenácti letech opouští Hammerfall. Důvodem rozhodnutí je, že Stefan se chce profesionálně věnovat svému velkému koníčku, a to pilotování letadel, které je jakožto časově náročná práce neslučitelné s členstvím v kapele.
 
23.2. Firma Nuclear Blast se rozhodla současné "mrtvé" období před přípravou nové řadové desky vyplnit alespoň znovuvydáním starších nahrávek v novém hávu: na trhu se právě objevil boxset se čtyřmi singly na 7" picture-vinylech. Aby tento počin dostal nádech exkluzivity, bude těchto kompletů vyrobeno pouze tisíc očíslovaných kousků.
 
16.1. Do sekce překlady přibyly české verze textů skladeb Last Man Standing a Restless Soul z loňské výběrovky Steel Meets Steel: Ten Years Of Glory. Podívejte se tady, poděkování patří Necrisovi.
 
11.1. HF nezískali švédskou "exportní" cenu, jejími držiteli se stala dvojice producentů a skladatelů Bloodshy & Avant, jejichž dílo tady snad ani nebudu rozvádět, zájemci se můžou poučit na Wikipedii.
 
9.1. Hammerfall byli nominování na cenu Regeringens Exportpris, která je ve Švédsku pod záštitou tamní vlády udělována za přínos šíření švédské hudby ve světě. HF by nebyli prvními držiteli této trofeje z řad metalových kapel - v roce 2005 jí získali In Flames. Letošní vítěz bude vyhlášen dnes večer v rámci předávání cen Grammis.
 
  Novinky z roku: 2009 2007 2006 2005 2004 2003 2002