SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2007
13.12. Debutové album projektu X-WORLD/5 ve kterém působí i bývalý baskytarista HF Magnus Rosén, a o kterém jsme zde již několikrát informovali, se na trhu objeví 29.února 2008. Vedle Magnuse v X-WORLD/5 působí Reeves Gabrels (TIN MACHINE, DAVID BOWIE), Nils K.Rue (PAGAN'S MIND), Big Swede a Andy La Rocque (KING DIAMOND). Poslední tři jmenovaní se s Magnusem sešli i při nahrávání jeho už páté sólové desky nazvané Set Me Free, kterého se pohostinsky zůčastnili. Ta je, stejně jako její předchůdkyně plná specifického mixu jazzu, funku, rocku a popu s baskytarou v hlavní roli. Deska spatřila světlo světa na sklonku letošního léta a představu o její hudební náplni si můžete udělat z ukázek na Magnusově MySpace profilu.
 
4.12. DVD z letošního ročníku festivalu Masters Of Rock je konečně na světě, objednat si ho můžete na www.mastersofrock.cz. Co se účasti Hammerfall týče, na DVD najdete dvě skladby Natural High a Hearts On Fire + rozhovor. Přehled kompletního obsahu najdete zde.
 

14.11. V tomto měsíci se na trhu objeví hned tři kompilační tituly potenciálně zajímavé pro fanoušky Hammerfall. Prvním z nich je rozsáhlé 2DVD/4CD 20 Years Of Nuclear Blast, kterým tato firma pokračuje v nekončících oslavách svého kulatého výročí. HF budou zastoupeni na obou jeho verzích: na DVD klipem Natural High a na CD eponymní skladbou Hammerfall. Oba nosiče vychází 16.listopadu. O týden později, 23.listopadu, vrhne tatáž firma na hudební trh titul In The Name Of King. Jde o soundtrack ke stejnojmenému filmu inspirovanému známou videohrou Dungeon Siege a HF na něm bude reprezentovat skladba The Fire Burns Forever. O tom, že by snad HF zazněli i ve filmu se ale dá úspěšně pochybovat - v tomto případě jde spíš o běžné kompilační CD vydané pod hlavičkou aktuálního filmu, což je sice dobrý způsob propagace a výdělku, ale nic víc. Třetí a poslední kompilací, o které se zde chci zmínit, je počin vydavatelství AFM nazvaný All For Metal, který vyjde 30.listopadu. Mezi interprety pod tímto vydavatelstvím totiž patří i projekt X-WORLD/5 s účastí bývalého basáka Hammerfall Magnuse Roséna, jejichž premiéru zde obstará skladba Cyber Christ. Magnusovy příznivce určitě potěší, že po dlouhém mlčení se věci kolem této skupiny znovu dávají do pohybu a vydání desky by mělo být jen otázkou času.

 
5.11. Nahrávání nového řadového alba Hammerfall je předběžně naplánováno na léto příštího roku. Pokud tedy vše půjde podle plánu a zaběhlých zvyklostí, dočkáme se nové desky HF někdy na podzim 2008.
 
19.10. (27.10.) Nové best-of Steel Meets Steel - Ten Years of Glory bylo v minulém týdnu 15. nejprodávanější nahrávkou ve Švédsku. Proti albu Threshold, které se po svém vydání v rodné zemi Hammerfall vyhouplo rovnou na pozici nejprodávanější desky týdne tento výsledek sice nevypadá moc lichotivě, ale řadová deska je holt řadová deska:) Do žebříčku prodejnosti se deska probojovala i v Německu, kde obsadila 53.pozici.
 
18.10. DVD z letošního MOR vyjde se zpožděním, ale hlavně s Hammerfall.
Menší zpoždění bude mít vydání DVD shrnujícího letošní ročník festivalu Masters Of Rock. Část viny za zdržení nesou i Hammerfall, kteří kvůli jihoamerickému turné nestihli včas odsouhlasit materiál pocházející z jejich vystoupení. Termín vydání byl proto přesunut na 20.11.
 
12.10. Dnes vychází best of kompilace Steel Meets Steel - 10 Years Of Glory. Pokud se rozhodnete si ji pořídit oficiální cestou, máte na výběr ze tří verzí: vedle tradičního 2CD v klasické nebo digipakové (papírové) krabičce se na trhu objeví i limitovaná verze digipaku zabaleného v plechové krabičce (foto). Jedinou cestou jak se stát majitelem jednoho z pěti set exemplářu této specialitky je objednávka v internetovém obchodě vydavatele Nuclear Blast.
 
11.10. Novou e-kartu věnovanou kompilaci Steel Meets Steel - Ten Years Of Glory najdete tady.
 
9.10. Týden zpožděná světová premiéra
Oficiální stránky kapely dnes přinesly následující zprávu: "Myspace will host the world premiere of the video for "Last Man Standing" starting tonight at midnight (CET). You can find that and much more at: www.myspace.com/hammerfall". Pokud nehovoříte anglicky vězte, že předchozí věta oznamuje světovou premiéru klipu Last Man Standing na dnešní půlnoc. Chybou na kráse téhle premiéry je ale to, že klip už je týden k vidění na Youtube kanálu vydavatele Nuclear Blast, kde ho zatím shlédlo přes 19 000 uživatelů. Holt chybička se vloudila:)
 
14.9. Po koncertě v Moskvě HF představili svou novou skladbu Last Man Standing širšímu publiku, a to ve včerejším vydání pořadu Nyhetsmorgon (něco jako Snídaně s Novou) švédské televize TV4. A jak je v dnešní době zvykem, záznam vystoupení se zanedlouho objevil na serveru Youtube. Podívejte se tady. Skladbě Last Man Standing zároveň připadlo privilegium doprovodit jakožto singl (distribuovaný výhradně přes internetové obchody typu I-tunes) best of kompilaci Steel Meets Steel - Ten Years of Glory.
 
11.9. O uplynulém víkendu si Hammerfall odbyli hned dvojí premiéru: poprvé zahráli v Rusku, konkrétně v moskevském klubu Tochka, a poprvé naživo představili novou skladbu Last Man Standing, která se objeví na připravované best of kompilaci Steel Meets Steel - Ten Years of Glory. Kompletní playlist, fotogalerii (a pokud ovládáte azbuku tak i report) z celé akce najdete tady.
 
4.9. Byl odhalen tracklist kompilace Steel Meets Steel - Ten Years of Glory. Více v sekci diskografie.
 

4.9. Tracklist kompilace Steel Meets Steel - Ten Years of Glory bude mít následující podobu:

• CD1:
• 01. The Abyss
• 02. Last Man Standing
• 03. Hammerfall v2.0.07
• 04. The Dragon Lies Bleeding
• 05. Steel Meets Steel
• 06. Glory To The Brave
• 07. Heeding The Call
• 08. At The End Of The Rainbow
• 09. Legacy Of Kings
• 10. Let The Hammer Fall (Live)
• 11. Templars Of Steel
• 12. Renegade
• 13. Always Will Be
• 14. Keep The Flame Burning
• 15. Riders Of The Storm

• CD2:
• 01. Hearts On Fire
• 02. Crimson Thunder
• 03. Hero's Return
• 04. Blood Bound
• 05. Secrets
• 06. Fury Of The Wild
• 07. Never, Ever
• 08. Threshold
• 09. Natural High
• 10. Dark Wings, Dark Words
• 11. The Fire Burns Forever
• 12. Restless Soul
• Bonus Tracks:
• 13. The Metal Age (Live Musikens Hus, Göteborg, 1998)
• 14. Stone Cold (Live Musikens Hus, Göteborg, 1998)
C + Hammerfall v2.0.07 MPEG video (Rough Mix version)

Jak je vidět, kompilace přináší rovnoměrný výběr z dosavadních šesti řadových desek skupiny - každou zde zastupují čtyři skladby. Jedinou vyjímkou je první album Glory To The Brave, které (vedle názvu) dodalo tomuto výběru skladeb hned šest (a to jich obsahovalo devět!): vedle trojice "řadových" skladeb ho zde reprezentuje nově nahraná Hammerfall (s přízviskem v2.0.07) a bonusovou sekci kompilace obstarávají živě nahrané The Metal Age a Stone Cold (bohužel se ale nejedná o nějaké raritky, ale o B stranu singlu Heeding The Call). Vedle už zmíněné znovu nahrané Hammerfall tu pak máme i dvě zbrusu nové, letos nahrané skladby Last Man Standing a Restless Soul. Jejich umístění na začátku a na konci sice tak trochu popírá chronologické řazení, ale budiž. Je nutné zmínit i úvodní položku The Abyss, pod kterou se (dle mého soudu) skrývá intro. Na jednom ze dvou kompaktů pak po vložení do počítače najdete i video k "nové" Hammerfall. Takže tu máme 23 best of skladeb, jednu osvědčenou klasiku v novém kabátě, dvě novinky, dva zaprášené bonusy a jeden videoklip. Na trhu se tahle kolekce objeví 12.října a to, jestli se rozhodnete rozšířit o ní svou sbírku záleží jen na vás.

 
27.8. Vystoupeními na akcích Malmöfestivalen a Gröna Lund Hammerfall uzavřeli letošní letní festivalovou sezónu (fotky z první jmenované akce si můžete prohlédnout tady nebo tady). Kapela si teď na necelý měsích od živého hraní odpočině, aby koncem září vyrazila na krátké turné po zemích Střední a Jižní Ameriky. Jmenovitě se můžou těšit fanoušci v Mexiku, Chile, Argentině a Brazílii.

28.7. Díky nové sérii merchandise, která se na trhu objeví za dva dny, už známe vzhled obalu připravované kompilace Steel Meets Steel - Ten Years of Glory (vychází 12.října). Zajímavé je, že vedle triček a mikin s motivy Steel Meets Steel - Ten Years Of Glory (náhled) se na trhu objeví i série oblečení s názvem Hammerfall - 1993 (náhled), reflektující na rozdíl od deseti let zmíněných v názvu kompilace (a počítaných od vydání debutového alba) skutečný rok založení skupiny.

28.7. Díky Necrisovi si v sekci Články můžete přečíst rozhovor s Oscarem Dronjakem, který přinesl červencový Spark a ve kterém se o Oscarovi dozvíte lecos zajímavého.
 

18.7. Vystoupení HF na festivalu Masters Of Rock je minulostí, dle ohlasů skupina své české fanoušky ani tentokrát nezklamala. Kapela se představila se svým festivalovým setem, v průběhu večera zazněly sklaby Threshold, Fire Burns Forever, Let The Hammer Fall, Crimson Thunder, Glory To The Brave, Rebel Inside, Natural High, Hearts On Fire a Heeding The Call. Samozřejmě nechybělo ani nezbytné představení členů (díky přítomnosti staronového baskytaristy Fredrika Larssona o něco smysluplnější než obvyke:). Festivalové fotky z vystoupení HF i ostatních zůčastněných skupin najdete například na adrese mor2007.unas.cz (odkud pocházejí i ty zde použité).

Konec letního festivalového turné ale zdaleka neznamená konec letošním aktivitám skupiny. Už 12. října vyjde na oslavu deseti let aktivní činnosti kapely nové Best Of album Steel Meets Steel - Ten Years of Glory . Tuto kompilaci obsahující výběr toho nejlepšího obohacený o dvě nové a jednu znovu nahranou skladbu (Hammerfall z debutového alba Glory To The Brave) skupina podpoří evropským turné nazvaným Nights Of Glory. To odstartuje v den vydání kompilace v německém Kolíně a vyvrcholí 27.října ve švédském městě Mora. Podrobnější rozpis tour zatím není známý, ale asi málokomu z nás by vadilo, kdyby se HF zastavili i v České republice.

 
8.7. "Program autogramiád se může změnit!", to se píše v tiskové zprávě Pragokoncertu o festivalu Masters of Rock, a přesně v duchu téhle věty se z programu autogramiád potichu vytratili i Hammerfall. Zájemci o podpis tedy budou muset buď vynaložit větší snahu nebo si počkat na jindy.
 
4.7. Vystoupení Hammerfall na festivalu Masters of Rock se rychle blíží, a proto neuškodí připomenout si zásadní fakta: festival se uskuteční na tradičním místě v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích mezi 12. - 15.07.2007, HF zahrají v neděli 15.července v čase mezi 22:45 a 00:15 jako předposlední kapela. Ještě před vystoupením, přesněji mezi 21:00 a 21:40 proběhne autogramiáda, takže pokud si chcete nechat podepsat třeba CD, máte příležitost. Vstupenky na festival v předprodeji aktuálně stojí rovnou tisícovku, na místě ještě podraží. Veškeré potřebné informace najdete na internetových stránkách festivalu. MoR ale není zdaleka jediná akce v letošním koncertním kalendáři skupiny. Vedle účasti na letních festivalech (pro představu můžou posloužit například fotky z letošního ročníku festu Bang Your Head) na HF čeká i historicky první koncert v Rusku, kde zahrají 7.září v moskevském klubu Tochka.
 

14.6. Firma Nuclear Blast tento měsíc vypouští na trh hned dvě kompilace s účastí Hammerfall. První z nich je deska Into The Light vydaná pod hlavičkou Nuclear Blast Allstars k dvacátému výročí tohoto labelu. Její hlavní obsah tvoří nový materiál složený kytaristou kapely Rage Victorem Smolskim nazpívaný interprety z kapel vydávajících u NB (například Tobias Sammet z Edguy, Hansi Kürsch z Blind Guardian nebo Andi Deris z Helloween). Podle původních plánů měl jednu z nových skladeb nazpívat i Joacim Cans. Bohužel k této spolupráci nakonec nedošlo a tak zde HF zastupuje pouze osvědčená Hearts On Fire umístěná na druhém bonusovém disku. Druhou červnovou kompilací, která se svého vydání dočká 29.6., je CD/DVD nazvané Metallic Emotions. Zde jsou HF zastoupeni skladbami Dark Wings, Dark Words (CD) a Blood Bound (DVD).

 

30.5. Skupina má za sebou první trojci vystoupení v nové sestavě s baskytaristou Fredrikem Larssonem. Koncertní premiéru po svém návratu si Fredrik odbyl v pátek 25.5. na německém festivalu RockHard, o den později se pak představil i domácímu švédskému publiku na festivalu Springbreak. Fotky si můžete prohlédnout tady a tady.
V následujících třech měsících se Hammerfall chystají na celou řadu festivalů (jejich kompletní přehled najdete na oficiálních stránkách), mezi kterými samozřejmě nechybí ani českými fanoušky netrpělivě očekávaný Masters Of Rock ve Vizovicích. Tam HF zahrají jako předposlední účinkujíccí v neděli 15.7. mezi 22:45 a 00:15.

 
Místo coverů best-of kompilace
13.5. Místo alba plného cover verzí, o jehož vzniku jako první informoval na sklonku loňského roku magazín Sweden Rock, a s jehož vznikem se obecně počítalo, nakonec Hammerfall oslaví deset let své existence kompilací nazvanou Steel Meets Steel - Ten Years of Glory. Ta bude obsahovat nejen přibližně 25 klasických skladeb vybraných z dosavadních šesti řadových desek, ale i tři novinky: dvě zbrusu nové skladby Last Man Standing a Restless Soul doplněné přenahranou skladbou Hammerfall z debutu Glory To The Brave (skrývající se pod názvem Hammerfall v1.07). Datum vydání bylo stanoveno na 12.října. Nové skladby byly natočeny v průběhu několika minulých dnů ve studiu MySueno na Tenerife, informace o nahrávání naleznete MySpace stránkách skupiny.
 

10.4. Hammerfall jsou kompletní!!! Staronovým baskytaristou se stal Fredrik Larsson. Ten už v minulosti v HF působil - byl členem sestavy, která nahrála debutové album Glory to the Brave. Když pak v lednu 1997 Oscar a Joacim rozhodli, že každý člen se musí Hammerfall věnovat na 100%, Fredrik který byl mimo HF vázaný i v trash metalové skupině Beyond se rozhodl zůstat členem jen do doby než bude nalezen jiný baskytarista. Tím se v květnu 1997 stal Magnus Rosén a Fredrik tak fanouškům na dlouhých deset let zmizel z očí. Kontakt s HF ale nikdy neztratil - například v roce 2004 byl členem kapely doprovázející Joacima Canse na jeho turné k sólovému albu Beyond The Gates. A teď, po deseti letech se kruh uzavřel a Fredrik se opět stává členem Hammerfall. Sám se ke svému návratu vyjadřuje takto: "Jsem velice šťastný že jsem zpátky. Znám kluky víc než deset let a po celou dobu jsme byli v kontaktu, takže do kapely nepřicházím jako někdo úplně cizí. Minulý víkend jsme si spolu zahráli pár skladeb a znělo to jako by rok 1997 byl jen před pár týdny." K Fredrikovu návratu se vyjádřil i Oscar, který je přesvědčen o jeho pozitivním přínosu rytmice kapely: "zaprvé, Fredrik hraje s trsátkem a hlavně má skvělý groove a timing - to všechno udělá zvuk HF lepší než kdykoli předtím". Rádi jsou samozřejmě i zbylí členové, a všichni společně se pak těší na nadcházející letní koncerty, kde se skupina opět předvede v plné síle.

 
4.4. Zpěvák Joacim si v pondělí při tréninku taekwon-da zlomil kůstku v loktu. Na stránkách skupiny to popisuje: "Stalo se mi to během rozcvičky, když jsme běhali. Najednou jsem uklouzl a v plné rychlosti vletěl do betonové zdi. Pravou rukou jsem se snažil náraz zbrzdit a v momentě nárazu jsem si ruku přimáčkl ke zdi. Problém je v tom, že vám lékaři zlomený loket nedají do sádry ani nezabandážují. Doktor mi jen předepsal léky na zmírnění bolesti, která je však stále nesnesitelná, a mám nařízen klidový režim." Další plány skupiny ale tato nepříjemná událost nijak nenaruší. Naopak, věci se pohnou kupředu - oficiální stránky slibují, že informací o novém baskytaristovi se dočáme už skutečně brzo.
 
1.4. Dnes je to přesně pět let od spuštění těchto stránek. Tímto Vám děkujeme za přízeň a doufáme že nám jí zachováte i nadále.
 

Letní vystoupení ´07, nový baskytarista na obzoru?
30.3. Hammerfall uveřejnili seznam vystoupení naplánovaných na letošní léto. Ten obsahuje několik festivalů i samostatných vystoupení, z nichž je pro české fanoušky samozřejmě nejzajímavější festival Masters of Rock - tam HF vystoupí v neděli 15.července. Zatím potvrzený letní program skupiny vypadá takto (další koncerty jsou v jednání):

25.května: Rock Hard Festival - Gelsenkirchen, Německo
26.května: Springbreak Festival - Kalmar, Švédsko
27.května: Rock Sound Festival - Huttwil, Švýcarsko
30.května: Liseberg - Göteborg, Švédsko
23.června: Bang Your Head Festival - Balingen, Německo
24.června: Graspop - Boeretang Dessel, Belgie
25.června: Peace & Love Festival - Borlängen, Švédsko
15.července: Masters of Rock - Vizovice, Česká republika
28.července: Sjuhäradsrocken - Ulricehamn, Švédsko

Další velice zajímavou informací je to, že Oscar si v minulém týdnu nejen koupil nové PS3 (foto), ale společně s Joacimem i absolvoval sérii rozhovorů pro řadu (nejen) švédských médií. A v nich se mezi dalšími tématy mluvilo i o aktuální situaci ve skupině. Zveřejnění se tyto rozhovory dočkají až v příštím týdnu a v současné chvíli se tak můžeme jen dohadovat, zda půjde jen o "mlácení prázdné slámy" nebo jestli se konečně dozvíme i něco konkrétního o novém byskytaristovi HF. I vzhledem k blížícím se koncertům bych se ale přikláněl k druhé možnosti...

 
24. 3. Festival Masters of Rock se kvapem blíží a v seznamu účinkujících se pomalu zaplňují poslední volná místa. Nově potvrzenými přírůstky ze zahraničí jsou kapely Vision of Atlantis, Rising Dream a Sham69, domácí scénu zastoupí Anna K, Alkehol, SPS, Törr, Debustrol, Post-It, Interitus, Dirty Game, X-Core, Lety Mimo a moji oblíbenci Memoria. Co se Hammerfall týče, stojí za to zmínit anketu na festivalových stránkách , podle které jsou HF hned za Children of Bodom a Rage třetí nejočekávanější skupinou.
 
Vyjádření skupiny k Magnusovu odchodu...
7.3. K Magnusovu odchodu se krátce po baskytaristovi oficiálně vyjádřil i zbytek skupiny: "Baskytarista Magnus Rosén se rozhodl opustit Hammerfall, aby se mohl zaměřit na své sólové projekty. I když je to překvapující, není to pro nás zas takový šok, protože už delší dobu vypadal nespokojený se situací v kapele a na turné. Do budoucnosti mu přejeme všechno nejlepší. Teď se soustředíme na naší budoucnost, blízkou i vzdálenou. Na našich plánech se nic nemění, všechny dohodnuté koncerty a další plánované aktivity se uskuteční. Hammerfall budou dál pokračovat. Hledání toho jak po muzikantské, tak po osobní stránce pravého náhradníka už začalo, a jeho výsledek oznámíme hned jak padne rozhodnutí."
 
...a vyjádření Magnuse samotného
Magnus Rosén dnes prostřednictvím svých internetových stránek vydal prohlášení vysvětlující důvody, které ho vedly k odchodu z Hammerfall:
"Díky všem fanouškům kteří podporovali skupinu během uplynulých deseti let. Díky vám mám krásné vzpomínky na všechny koncerty, které jsme odehráli. Byla to radost, hrát před tak skvělým publikem! Bez vás by jsme nemohli natočit tolik CD a odehrát tolik koncertů, kolik jsme stihli v posledních deseti letech. Takže díky vám všem.
Je pro mě důležité vám říct, že jsem si užíval každou vteřinu na scéně během našich koncertů. Vidět vaše šťastné tváře a slyšet vaše hlasy mě činilo šťastným. Byla radost vás potkávat před a po koncertech, podepisovat CD, fotit se a potřásat si s vámi rukou.
Bylo taky krásné moct využít mojí slávu k uspořádání charitativních koncertů v zemích jako Peru, Chile nebo Brazílie. Těmito koncerty jsem získal jídlo a peníze pro chudé a bylo to hlavně díky vám. Taky díky za podporu mých basových seminářů ve školách i dalších projektů jako byly Hudba proti násilí a Hudba proti drogám. Byl to krásný způsob jak dávat a zároveň získávat.
Nastal čas být v mé kariéře více kreativní. To je důvod proč opouštím Hammerfall. Od teď si dávám příležitost psát skladby a být kreativní ve skupinách které mi to umožní. Roky rychle ubíhají a pro muzikanta je důležité růst.
Doufám, že si Hammerfall najdou dobrého basistu. A taky doufám, že všichni fanoušci budou respektovat mojí volbu.
Každopádně si buďte jistí, že se budu i nadále věnovat heavy metalu! Takže mějte oči otevřené!"
 
Magnus Rosén opouští Hammerfall!!!
6.3. na oficiálních webových stránkách Hammerfall se dnes odpoledne objevila následující zpráva: "Baskytarista Magnus Rosén nadále nebude členem Hammerfall. Toto je je v tuto chvíli jediná dostupná informace, v nejbližší době očekávejte oficiální vyjádření skupiny."
 
25.2. Včerejším koncertem v anglické hale Dudley JB`s Hammerfall uzavřeli své víc než měsíc trvající turné At the Threshold of...Europe 2007. Další porce vystoupení skupinu čeká na letních festivalech - zatím je potvrzena účast na švédských Peace & Love festivalu a Sjuhäradsfestivalenu (jeden název lepší než druhý), německých festech Rock Hard a Bang Your Head a samozřejmě na českém Masters Of Rock.
 
15.2. Do sekce překlady dnes díky Necrisovi přibyly texty ze sólového alba Joacima Canse Beyond The Gates.
 
Nového CD Hammerfall se dočkáme ještě letos!
11.2. Podle aktuálního čísla švédského časopisu Sweden Rock Magazine se skupina u příležitosti desátého výročí aktivní existence chystá vydat speciální album coververzí. A jak nám potvrdil redaktor Sweden Rocku Erik Thompson, nejde o žádnou spekulaci, nýbrž o informaci pocházející přímo od Oscara Dronjaka. Na desce by se měly objevit jak skladby v minulosti vydané jako bonusy na B stranách singlů, tak i covery úplně nové. To, jestli se HF chystají vše nahrát znovu, nebo zda se bude jednat o kompilaci starších věcí doplněnou několika novinkami zatím nevíme. Vydání alba je naplánované na říjen a podle dosavadních informací by mělo obsahovat mimo jiné těchto sedm skladeb (z nichž "nové" jsou tři poslední):
Ravenlord (původně od Stormwitch), Run With The Devil (Heavy Load), I Want Out (Helloween), Man On The Silver Mountain (Rainbow), Youth Gone Wild (Skid Row), Flight Of The Warrior (Riot), Aphasia (Europe).
 
3.2. Před koncertem v německém Filderstadtu stihli Hammerfall prodloužit svojí smlouvu se společností Nuclear Blast, která vydá i dalších šest desek skupiny. Na fotky zachycující podepisování nového kontraktu se můžete podívat tady (1, 2).
 
1.2. Hammerfall ani napodruhé neproměnili ve vítězství nominaci na švédskou cenu Grammy v kategorii hardrock, letošními vítězi se stali In Flames.
 
24.1. HF za sebou mají prvních pět zastávek evropského turné At the Threshold of...Europe 2007, které absolvují po boku kapel Krokus a The Poodles. Na některé z těch zbývajících se asi chystá málokdo, nicméně i vzhledem k pomalu se blížícímu festivalu Masters of Rock určitě nebude na škodu něco málo informací. Playlist je složen jak jinak než ze starých osvědčených skladeb doplněných o (překvapivě pouze čtyři) věci z aktuálního alba Threshold. Konkrétně skupina hraje tyto skladby (pokud se letos na HF chystáte a nechcete si kazit překvapení, nečtěte dál): Threshold, Templars of Steel, Riders of the Storm, Rebel Inside, Legacy of Kings, Legend Reborn, Raise the Hammer, Reign of the Hammer, Blood Bound, Glory to the Brave, Hammerfall, Renegade, Natural High, Let the Hammerfall, Heeding the Call a Hearts on Fire. Jak je vidět, žádná revoluce se opravdu nekoná, překvapí snad jen absence skladby The Fire Burns Forever. Na koncertech pochopitelně nechybí ani prostor pro sólové výstupy, tentokrát publiku předvádějí své umění Anders a Oscar. Fotografie ze zatím uskutečněných vystoupení si můžete prohlédnout tady, tady nebo tady. Turné samozřejmě neuniklo ani pozornosti lidí prezentujících své výtvory na serveru Youtube, jejich tradične technicky mizerné, nicméně pro získání představy dostačující výtvory najdete třeba tady nebo tady. Pokud ovládáte švédštinu, můžete navštívit blog, který o turné píše Oscar. Každopádně vše zatím probíhá bez problémů, jedinou nepříjemností byla porucha autobusu předkapel. A zdaleka nejvíce pozitivní zprávou je vyjádření Joacima Canse, který je po operaci hlasivek už úplně v pořádku.
 
18.1. Hammerfall dnes vystoupením v dánské Kodaňi odstartují evropské turné At the Threshold of...Europe 2007, během kterého odehrají celkem 30 koncertů v 15 zemích. A jak už asi víte, na naší zemi se tentokrát nedostane. Nicméně HF se u nás přesto dočkáme, a to na festivalu Masters Of Rock, který proběhne ve Vizovicích mezi 12. a 15. červencem 2007.
 
  Novinky z roku: 2009 2008 2006 2005 2004 2003 2002