SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2006
 
26.12. I když by se mohlo zdát, že Magnus Rosén má vedle Hammerfall už dost bočních aktivit (připomeňme třeba nahrávání páté sólové desky, které dokončil doslova před pár dny, spolupráci se švédským orchestrem nebo letošní počiny projektů Planet Alliance a Arose), stále dokáže překvapit něčím novým - tentokrát je to účast v nové skupině X-WORLD/5, kterou založil společně bubeníkem Bigem Swedem. Vedle této dvojice v ní působí ještě zpěvák Nilsem K.Ruem ze skupiny Pagans Mind a kytaristé Andy LaRocque (King Diamond) a Reeves Gabrels. Skupina si klade za úkol svojí tvorbou definovat heavy metal budoucnosti - jak se jí to daří můžete posoudit z ukázky na internetových stránkách.
A Magnus Rosén ještě jednou: webzin Imhotep uspořádal anketu mezi 155 hudebníky, kterých se ptal na jejich nejoblíbenější desky s letošním datem vydání. Magnus projevil skutečné zaujetí pro vlastní tvorbu, když jmenoval tuto trojici: Planet Alliance - Planet Alliance, Arose - Arose a HammerFall - Threshold.
 
21.12. Seznam kapel, které se zůčastní příštího ročníku festivalu Masters Of Rock se pomalu ale jistě rozrůstá, na jeho soupisku nově přibyli finové Children Of Bodom spolu se svými krajany a věrnými napodobiteli Norther, a dále pak kapely In Extremo, Rasta, Fourth Face a Free Fall. Tématu MOR a koncertů vůbec se týkají i naše dvě nové ankety.
 
21.12. Baskytarista Magnus Rosén se pustil do nahrávání už pátého sólového alba. To vzniká právě v těchto dnech ve švédském studiu Los Angered a spolu s Magnusem se na jeho vzniku podílí bubeník Birger Löfman z kapely Destiny. Vedle této dvojici se pak na desce, jejíž produkci si vzal na starost kytarista Andy La Rocque známý z kapely Kinga Diamonda, objeví i blíže nespecifikovaní hosté. Na pultech se tento počin obsahující jedenáct nových skladeb objeví někdy koncem léta příštího roku. A ještě jedna věc týkající se Magnuse - pokud vás zajímá, jak vypadalo jeho společné vystoupení se švédským orchestrem, které proběhlo letos v létě v Göteburgu na zahajovacím ceremoniálu atletického ME, můžete se na něj podívat tady.
 
7.12. HF byli za aktuální album Threshold nominováni na švédskou cenu Grammis v kategorii hardrock. Společně s nimi se o tuto trofeju budou ucházet kapely Backyard Babies, In Flames, Europe a The Haunted. Grammis budou uděleny 30. ledna ve Stockholmu.
 
Hammerfall vystoupí na festivalu Masters Of Rock 2007
6.12. To, co jsme už nějakou dobu očekávali, je od dnešního dne konečně i oficiálně potvrzené. HF příští rok zahrají na festivalu Masters Of Rock, na kterém se v minulosti objevili už dvakrát (pokud vynecháme jeho zimní mutaci). Ten proběhne na tradičním místě ve Vizovicích mezi 12. a 15. červencem 2007 a dalšími zatím potvrzenými kapelami jsou Motörhead, Rage, Stratovarius, Die Happy, Pink Cream 69, After Forever, Epica, Black Majesty, The Tommys, Divokej Bill, Vypsaná Fixa a Silent Stream Of Godless Elegy. Vstupenky na festival si můžete pořídit za 550 Kč přes jeho oficiální stránky, nebo na některých předprodejních místech, jejichž seznam najdete tamtéž.
 
1.12. Zpěvák Joacim Cans se příští týden podrobí operaci hlasivek, na kterých mu po několikaměsíčních vážných poroblémech doktoři našli polyp. Po operaci bude muset Joacim týden mlčet a poté svůj "nástroj" opět uvést do kondice za pomoci speciálních hlasových cvičení. Koncertní plány skupiny ale tato událost příliš neovlivní - pouze dvě první vystoupení turné se přesunou na pozdější datum, zbytek zůstává beze změn. Nezbývá než Joacimovi popřát brzké uzdravení.
 
22.11. HF oznámili předkapely pro nadcházející evropské turné At the Threshold of...Europe 2007. To se nám s největší pravděpodobností vyhne, nicméně pokud se rozhodnete navštívit některou z jeho zahraničních zastávek, můžete se těšit na skupinu Altaria (ve Finsku) nebo na dvojici The Poodles a Krokus (zbytek turné).
 
11.11. Vydavatelství Nuclear Blast začalo na svých stránkách uveřejňovat Podcasty (respektive Podblasty:), což je jakási internetová obdoba rozhlasových diskusních pořadů, tady navíc obohacená o hudební ukázky. První z nich věnovaný HF si můžete poslechnout nebo stáhnout tady.
 
11.11. Soutěž o 1000€ a další ceny pořádá ve spolupráci s Hammerfall internetová firma MusiTag. Smyslem je vytvořit s pomocí programu téhle společnosti video k libovolné skladbě z nového alba HF. Výhercem se stane ten, jehož dílo získá od ostatních uživatelů nejlepší hodnocení. Soutěž probíhá do 25.listopadu a veškeré potřebné informace najdete tady.
 
8.11. Během prvního týdne prodeje si v USA nové album Threshold pořídilo 1700 lidí. Tento výsledek sice nestačí na umístění v oficiální prodejní hitparádě, nicméně pro lepší představu ho můžeme alespoň porovnat s několika vybranými deskami (vše po prvním týdnu): Hammerfall - Chapter V: 1,542 kusů; Helloween - Keeper of the Seven Keys - The Legacy: 1,700 kusů; Edguy - Rocket Ride: 800 kusů; Dream Evil - United: 600 kusů.
 
4.11. Joacim Cans v rozhovoru pro server Rock My Monkey uvedl na pravou míru zprávy o plánované účasti HF v soutěži Eurovize . Celá záležitost je podle Joacima výmyslem, se kterým přišly švédské noviny, a který posléze převzaly ostatní média včetne našeho webu.
 
31.10. Deska Threshold se prodává dobře nejen ve Švédsku, ale tradičně i v Německu, kde se minulý týden stala 15.nejprodávanější nahrávkou. V Rakousku pak Threshold obsadil 30., ve Švýcarsku 32. a v Anglii 27.pozici v žebříčcích prodejnosti.
 
25.10. Nová deska Threshold se pro tento týden stala nejprodávanějším albem ve Švédsku! (k nahlédnutí zde) Takto zabodovat v rodné zemi se HF povedlo zatím jen jednou, a to v roce 2000 s albem Renegade. Ostatní nahrávky už tak úspěšný nástup nezaznamenaly - Chapter V. (2005) zahájil na 4., Crimson Thunder (2002) na 3. a Legacy Of Kings (1998) na 15.pozici.
 
21.10. Do sekce Překlady dnes díky Necrisovi přibyly texty všech skladeb z nového alba Threshold.
 
20.10. Pořádat akce víceméně vázané na populární letní festivaly je věc v Evropě celkem běžná. A tak, jako u nás probíhá Masters Of Rock Winter nebo Winter Assault, koná se ve Švédsku akce nazvaná Sweden Rock Kick Of. Všichni její návštěvníci se letos kromě živých vystoupení a oznámení sestavy letního Sweden Rock Festivalu dočkají i jednoho překvapení. Vedle zavedených kapel totiž zahraje i jeden all star band sestavený jen a pouze pro tuto příležitost. A jak už je vám z umístění tohoto článku jasné, nebude v něm chybět ani zástupce HF. Konkrétně kytarista Oscar Dronjak, kterého na pódiu doplní jeho oblíbenec a bývalý frontman legendárních Accept Udo Dirkschneider a dále pak kytaristé Ryan Roxie, Janne Stark a Mia Coldheart, baskytarista Nalle Pahlsson a bubeník skupiny Europe Ian Haugland. Tato sestava společně předvede pět nebo šest klasických metalových skladeb. Celé vystoupení bude natáčeno, a organizátoři slibují přímý přenos na svých internetových stránkách.
 
19.10. Zástupci švédské televize SVT se pravděpodobně inspirovali loňským vítězstvím kapely Lordi v soutěži Eurovize a hodlají proto do jejího letošního národního předvýběru konaného pod hlavičkou Melodifestival 2007 (jehož vítěz následně postoupí do celoevropského boje) nasadit i některou z rockových kapel. Podle švédského deníku Expressen připadají v úvahu dvě: Hammerfall a Europe. K možné účasti v Eurovizi se vyjádřil Joacim Cans: " Někteří lidé si myslí že tvrdý rock do Eurovize nepatří, ale já nesouhlasím. Melodifestival je dobrá příležitost zahrát pro spoustu lidí. Podívejte se na Lordi - to je skvělý příklad toho, že lidé v Evropě chtějí v soutěži více rocku." Na závěr dodám, že příštího - už 52.ročníku Eurovize se v roce 2007 prostřednictvím České televize poprvé zůčastní i naše země. (zpráva o účasti HF v Eurovizi byla později dementována - viz. zpráva ze 4.11.06)
 
18.10. (21.10.) I když oficiálně by se nové album Threshold mělo v obchodech objevit až za pár dní, ve skutečnosti se vydavatelské společnosti Nuclear Blast udržení jednotného data vydání jaksi nepovedlo a díky tomu si ho můžete (a to i u nás v ČR) koupit už dnes. Je proto nejvyšší čas si zrekapitulovat, v jakých verzích se vlastně šestá řadová deska HF na pultech objeví. V první řadě je to samozřejmě klasické CD v plastové či digipakové (papírové) krabičce. Dále je k dispozici i docela hezký picture (potištěný) vinyl a CD verze obohacená o bonusové DVD. Ta disponuje obalem i bookletem o rozměru 7" (tedy zhruba o třetinu větším než mají běžná CD), bohužel samotný obsah přiloženého 3" DVD už tak oslnivý není: najdete na něm dva aktuální videoklipy Natural High a The Fire Burns Forever a navíc pak už jen dokument z natáčení prvního jmenovaného. O poslední plánované verzi - striktně limitovaném boxu ve stylu zesilovačů firmy Marshall jsme zde už informovali. Kvůli blíže nespecifikovaným problémům se však tento box nakonec na trhu vůbec neobjeví.
 
15.10. Do sekce Překlady byly přidány texty z velice zajímavé desky We Will Rise, která vyšla v roce 2002 pod hlavičkou sólového projektu Stefana Elmgrena Fullstrike. Dík za překlad patří Necrisovi.
 
7.10. Na této adrese najdete jukebox obsahující ukázky ze všech skladeb nového alba Threshold, videoklip Natural High a nové promofotografie.
 
1.10. Nový singl Natural High vstoupil do švédského žebříčku prodeje singlů na 6. místě. Uvidíme jak si v prodejních číslech povede očekávané album Threshold. K příležitosti jeho uvedení na trh proběhne 21.října v Göteburgu speciální party - pokud se na ní chcete podívat na náklady vydávající firmy Nuclear Blast, můžete do 10.října zkusit štěstí v soutěži. Všechny sběratele pak určitě potěší povedená podoba boxu, ve kterém se nová deska také objeví. Krabička ve stylu zesilovačů firmy Marshall bude obsahovat digipakovou verzi alba a certifikát potvrzující, že vlastníte jeden z pouhého tisíce vyrobených kusů.
 
24.9. Před dvěma dny vyšel nový singl Hammerfall nazvaný Natural High. Oproti původním informacím byl u jeho finální verze mírně pozměněný tracklist, který nakonec vypadá takto:
1. Natural High
2. Natural High (karaoke verze)
3. The Fire Burns Forever (feat. Robert Kronberg)
4. Raise The Hammer (live)
5. The Fire Burns Forever (video)
Singl se na trhu objevil ve třech verzích - jako CD ve slim nebo digipak (papírové) krabičce a také ve formě 7" LP striktně limitovaného počtem tisíce kusů. Ke skladbě Natural High vznikl také videoklip, na který se můžete podívat třeba tady. K dispozici je i několik fotek z jeho natáčení a anglicky mluvící můžou shlédnout video rozhovor s Joacimem a Oscarem, jehož tématem je jak jinak než nové album. Toho se dočkáme už za měsíc, a podle prvních informací se kromě CD, digipaku, LP a speciálního limitovaného boxu můžeme těšit i na verzi s bonusovým DVD, jehož obsah je zatím tajemstvím.
 
První data koncertů v roce 2007
16.9. Hammerfall uveřejnili prostřednictvím své internetové stránky rozpis zatím potvrzených vystoupení chystaného turné At the Threshold of...Europe 2007, které odstartuje na konci ledna. K dnešnímu dni jsou známé termíny prvních 25 zastávek v převážně západoevropských zemích, další jsou v jednání a jejich data budou postupně přibývat. A snad ani nemusím psát, že se v příštím roce s velkou pravděpodobností HF dočkáme i u nás. Zatím potvrzená data si prohlédněte tady.
 
15.9. Dnes vychází eponymní debut nového "all star" projektu Planet Alliance, na jehož nahrávání se podíleli i dva členové Hammerfall - baskytarista Magnus Rosén a bubeník Anders Johansson. Výsledkem tohoto spojení celé řady renomovaných muzikantů (známých spíše na hard rockové scéně), z nichž nejznámější je asi bývalý spoluhráč Ozzyho Osbournea Bob Daisley, je sice nijak překvapující, ale vcelku příjemná deska na pomezí melodického hard rocku a metalu. Takže pokud si čas od času rádi poslechnete i nějakou tu "měkčí" hudbu, zkuste i Planet Alliance.
 
11.9. Joacim s Oscarem podpoří singl Natural High propagačním turné po Evropě. Dneškem počínaje navštíví během dvou týdnů Německo, Francii, Španělsko, Anglii a Řecko, kde absolvují rozhovory, autogramiády a další záležitosti spojené s propagací nového singlu a desky.
 
30.8. Díky Necrisovi se nám opět rozrostla sekce Překlady. Nově v ní teď kromě překladů textů ze všech řadových desek najdete i texty všech skladeb (bez vyjímky převzatých), které se kdy objevily jako bonusy na singlech HF.
 
28.8. Máme tu obal nového alba Threshold (pro zvětšení klikněte na obrázek) a s ním i něco nových informací. Album vyjde v pondělí 23.října (jen naši západní sousedé budou moct do obchodů vyrazit už o tři dni dříve, naopak američané si počkají až do 31). Deska se na trhu objeví na CD v klasickém i digipakovém balení, na LP a chybět nebude ani zatím blíže nespecifikovaná rozšířená verze pro sběratele. CD verze budou vedle jedenácti skladeb obsahovat i videoklip k singlu Natural High.
 

13.8. Přesně před týdnem proběhl zahajovací ceremoniál atletického ME konaného v Göteburgu, kterého se zůčastnili i HF. A to hned dvojitě. Nejdříve totiž vystoupil sólově Magnus Rosén s doprovodem symfonického tělesa a o něco později kompletní HF, kteří společně se švédským atletem Robertem Kronbergem předvedli skladbu The Fire Burns Forever. Show byla vysílána v 54 zemích a vidělo jí přes 250 milionů diváků. Naše milá veřejnoprávní televize, která jinak na ME vlastní vysílací práva, zahajovací ceremoniál samozřejmě vypustila (ostatně, vždyť má pouhé čtyři programy). Naštěstí máme internet, takže se na toto zajímavé vystoupení můžete podívat tady.

O dva dny dříve, tedy 4.srpna, HF zahráli na švédském festivalu Gates Of Metal. Na tomto svém druhém a dost možná posledním letošním vystoupení mimo jiné předvedli i novou skladbu The Fire Burns Forever, na koncertech dříve opomíjenou Dragon Lies Bleeding a švédsky zpívanou När Vindarna Viskar Mitt Namn vypůjčenou od zpěváka Rogera Pontareho, který s ní v nedávné minulosti zabodoval v soutěži Eurovize. Svůj set HF uzavřeli hitem Hearts On Fire, který si společně s nimi na pódium přišly zazpívat zlaté medailistky z OH - švédské reprezentantky v curlingu. Několik fotek z koncertu najdete tady.

 
1.8. Natural High - první singl z nové desky, který vyjde už 22.9., bude obsahovat následující materiál:
1. Natural High
2. The Fire Burns Forever (regular version)
3. The Fire Burns Forever (athletics version)
4. Raise The Hammer (live)
5. The Fire Burns Forever (video clip)
Vedle celkem obsáhlého tracklistu je potěšující informací i to, že singl bude tentokrát uvedený na trh ve formě digipaku (luxusní papírový obal) a 7" vinylu, což je oproti uboze provedenému Blood Boundu ve slim case skutečně příjemná změna.
 

27.7. Nové album Hammerfall se bude jmenovat Threshold. V Evropě vyjde 23.října a jeho tracklist bude vypadat takto...

Pokud jste ještě neshlédli rozporuplně přijaté "atletické" video k nové skladbě The Fire Burns Forever, můžete tak učinit tady. HF tuto píseň předvedou spolu s atlety zůčastněnými v klipu i na zahajovacím ceremoniálu atletického ME v Göteburgu, při jehož příležitosti celý projekt vznikl. Zahájení proběhne 6.srpna a od tohoto dne až do 6.září bude skladba exklusivně prodávána přes virtuální hudební obchody iTunes a Nuclear Blast Musicshop.

 
23.7. HF tento víkend vystoupili na německém festivalu Eartshaker (více fotek najdete na jeho oficiálních stránkách), kde se uskutečnilo i první představení nových skladeb zástupcům médií. Letos v létě skupinu čeká ještě jedna akce, a to festival Gates Of Metal který proběhne 4.srpna ve Švédsku. Před tím ale HF odlétají na několik dní do Koreje, kde se bude natáčet video k prvnímu singlu Natural High. Klip (a stejně tak i obal singlu, do jehož vydání zbývají už jen necelé dva měsíce) bude tentokrát upírsky laděný, takže se máme opravdu na co těšit. Zmiňovaný obal zatím není k dispozici v kvalitní verzi, nicméně vzhled nových triček a mikin s jeho designem ano:) Náhled je k dispozici tady.
 
19.7. Slibovaný videoklip k nové skladbě The Fire Burns Forever (viz níže) je na světě, stahovat ho můžete tady.
 
6.7. Prvním singlem z nové desky se podle očekávání stane skladba Natural High. Datum vydání bylo stanoveno na 22.září, abum bude následovat o měsíc později - 20.října. Jeho nahrávání v těchto dnech finišuje, vedle zpěvu a sólových partů kytar se dostalo i na sbory, o které se postarali Rolf Köhler, Olaf Senkbiel a Oliver Hartmann.
 
21.6. Po delší době opět něco informací o nahrávání nového alba. V pondělí byly dokončeny rytmické kytary, zbývá tak už jen zpěv a sólové linky obou kytar. Oscar Dronjak v prohlášení pro webové stránky vydávající firmy Nuclear Blast ujistil fanoušky, že HF se ani na novém albu nijak zásadně neodkloní od svého dosavadního směřování a mě osobně potěšil zmínkou o částečném návratu k rychlejším skladbám. V jednání je i zatím blíže nespecifikovaný host, který by měl nové album obohatit svou přítomností. Uvidíme.
 
7.6. Jak se zdá, členům HF se zalíbilo spojovat svou hudbu se sportovními akcemi. Po "curlingovém" klipu ke skladbě Hearts On Fire a účasti na singlu Glorious vznikl další velice zajímavý sportovní klip, tentokrát natočený u příležitosti Mistrovství evropy v atletice, které proběhne v srpnu v Göteburgu. Video, ve kterém si zahráli i čtyři přední švédští atleti, konkrétně Robert Kronberg, Alhaji Jeng, Johan Wissman a asi nejznámější Kajsa Bergqvist, bylo natočeno ke skladbě The Fire Burns Forever pocházející z právě připravované nové desky. A to nejdůležitější - klip by měl být na internetu k dispozici už v průběhu srpna, tedy téměř měsíc před vydáním prvního singlu z novho alba!!! Oscarův zápis z natáčení a krátké video najdete na oficiálních stránkách.
 
O dalším "sportovním projektu" - singlu Glorious jsme na těchto stránkách již informovali. Jedná se o skladbu napsanou u příležitosti letošního MS ve fotbale, jejímiž autory jsou Joacim Cans spolu s Ulim Kushem (Masterplan) a Ronnym Milianowiczem (Dionysus). Hlavní slovo v ní mají nepříliš známá švédská zpěvačka Mikeyla a na její realizaci se podíleli i Ralf Scheepers (Primal Fear), Tobias Sammet (Edguy), Timo Kotipelto (Stratovarius), Roland Grapow (Masterplan), Oscar Dronjak (Hammerfall), Eduardo Falaschi (Angra), Nils Kvale (Pagan´s Mind), Victor Broden (Leann Rimes), Mike Chlasciak (Painmuseum, Halford), Hempo Hilden (Dokken) a Nobby Norberg (Dionysus) - sestava tedy více než zajímavá. Jak skladba zní, budeme moci posoudit už za dva dny. Datum vydání totiž nemohlo být stanoveno jinak než na 9.června, kdy fotbalové MS v Německu začíná. Dodejme že singl vyjde pod hlavičkou Mikeyla Feat The Metal Forces a kromě tří verzí Glorious bude CD obsahovat ještě skladbu Calling. Pro přesnost bych chtěl na závěr uvést, že ač skladba je věnovaná fotbalovému MS, nejedná se o oficiální skladbu.
 
1.6. Po kratátké přestávce jsou HF zpátky ve studiu a pokračují v nahrávání nové desky. Na řadu teď po bicích a base nyní přijdou na řadu kytary a zpěv.
 
20.5. (26.5.) Do nahrávání nové desky se ve čtvrtek 18.5. zapojil i Magnus Rosén, který k už hotovým partům bicích během čtyř dnů natočil své basové linky (ultrakrátké video můžete shlédnout na oficiálních stránkách). V neděli 21.5. (tedy v den kdy Švédové v zápase s ČR získali na hokejovém MS zlaté medaile, což Oscara samozřejmě velice potěšilo - na rozdíl ode mně:) odcestovali Oscar s Magnusem domů do Švédska a do dánského studia k nahrávání nového CD se vrátí až 31.5.
 
16.5. Bicí do všech jedenácti nových skladeb jsou kompletně hotové. Jako poslední dvě včera přišly na řadu skladby Shadow Empire a Stefanova instrumentálka Reign Of The Hammer (která svým názvem navazuje na taktéž instrumentální skladbu Raise The Hammer z alba Renegade).
 
15.5. Anders včera dokončil bicí hned do tří dalších písní, konkrétně do Dark Wings, Dark Words (nové, na poměry HF prý poněkud netypické balady), Genocide (jedné ze dvou skladeb kterými na desku přispěl Stefan Elmgren) a do třetice do skladby s podivným názvem Howlin' With The 'Pac.
 
14.5. Nahrávání bicích opět postoupilo, už jsou hotové pro tři další skladby - Natural High (která je prý žhavým kandidátem na první singl), Carved In Stone a The Fire Burns Forever, což má být rychlejší skladba která řádně prověří Joacimovy hlasivky.
 
12.5. Hammerfall včera začali nahrávat své šesté studiové album. Stejně jako Chapter V vznikná i nová deska v Lundgard Studios v Dánsku pod producentským dohledem Charlieho Bauerfeinda. Z HF jsou zatím ve studiu přítomni pouze Oscar a Anders protože jako první nástroj se tradičně nahrávají bicí. Andersovi jde práce pěkně od ruky, během včerejška stihl nahrát své party hned do tří skladeb z celkem jedenácti připravených. Konkrétně do písní Titan (což je podle Oscara "heavy song with a driving beat"), Rebel Inside a Threshold.
Další informace o nahrávání budeme průběžně přinášet, sledovat je můžete i na Oscarově blogu na adrese http://blog.myspace.com/hammerfall.
 
3.5. Přípravy materiálu pro novou desku finišují. O uplynulém víkendu se HF již po několikáté sešli ve zkušebně, aby před nástupem do studia vypilovali k dokonalosti nové skladby. Těch už je připravených jedenáct, přičemž posledním přírůstkem je instrumentální skladba, kterou kytarista Stefan Elmgren napsal už před deseti lety.
 
28.4. Hammerfall prozradili názvy prvních šesti skladeb připravených pro novou desku. Můžeme se těšit na Dark Wings, Dark Words; Carved In Stone; Titan; Shadow Empire; Threshold a Rebel Inside.
 
10.4. Zdá se, že HF v poslední době nenechají bez své účasti proběhnout žádnou velkou sportovní akci. Po zimních olympijských hrách, na kterých zvítězily švédské reprezentantky v curlingu podpořené hymnou Hearts on Fire, ponese stopu HF i Mistrovství světa ve fotbale. Joacim Cans totiž spolu s Ulim Kushem (Masterplan, ex Helloween) a Ronnym Milianowiczem (Dionysus) napíše skladbu Glorious určenou speciálně pro tuhle akci. Jestli si v ní i zazpívá není zcela jasné, protože hlavní slovo by v ní měla mít švédská zpěvačka Mikeyla. Na nahrávání, které proběhne koncem měsíce ve Švédsku se ale budou podílet i Ralf Scheepers (Primal Fear), Tobias Sammet (Edguy), Roland Grapow (Masterplan) a v neposlední řadě Oscar Dronjak.
 
Informace o novém albu
7.4. HF opět pokročili v přípravách nového alba. Oscar Dronjak už má napsaných sedm skladeb, z nichž na dvou se podílel i Stefan Elmgren. Ten pro chystanou desku napsal i jednu vlastní skladbu, která bude narozdíl od instrumentálek kterými se prezentoval na starších deskách zpívaná.
 
1.4. Přesně před čtyřmi lety byly spuštěny tyto stránky. Děkujeme Vám za přízeň a doufáme že nám jí zachováte i nadále.
 
18.3. Joacim Cans a Oscar Dronjak se stali členy hokejového týmu "Artists for Life". Ten vedle obou pánů tvoří další muzikanti, sportovci a známé osobnosti. Tým se představí 30.3 v zápase proti účastníkům reality show televizní stanice ZTV, a pokud se mezi švédskými aktéry tohoto pořadu vyskytují podobné existence jako u nás, nezbývá než doufat, že oba přežijí ve zdraví, a budou se opět moci vrátit k práci na nové desce. Polehčující okolností budiž to, že výtěžek celé akce půjde na charitu.
 
Festivalová vystoupení Hammerfall v letošním roce
14.3. Druhé (a poslední) letošní vystoupení HF v rámci letních festivalů proběhne 4.srpna na švédském festu Gates Of Metal. Hammerfall tedy letos v létě zahrají na těchto dvou akcích:
21.července, Eartshaker festival, Kreuth, Německo
4.srpen, Gates Of Metal festival, Hultsfred, Švédsko
Další řádné turné a s ním i koncert v České Republice se uskuteční až po vydání nové desky, tedy na konci letošního nebo na začátku příštího roku.
 
2.3. I když se HF původně rozhodli až do vydání nového alba nekoncertovat, přece jen se letos v létě na pódiích objeví. Z pouhých dvou ohlášených vystoupení proběhne první 21.července na německém festivalu Earthshaker, místo konání druhého zatím není známé. Oscar Dronjak ale na oficiálním webu HF slibuje, že obě rozhodně nebudou ve stejné oblasti, z čehož se dá usoudit, že nám nejbližší letní koncert HF bude právě ten v Německu.
 
28.2. Více než polovina skladeb na chystané album je hotová. Oznámil to Oscar Dronjak na oficiálních stránkách skupiny a samozřejmě neopoměl zmínit, že ze zatím hotového materiálu má velmi dobrý pocit. Dodejme, že pokud vše půjde podle plánu, mělo by se začít nahrávat koncem května, první singl by se měl na trhu objevit někdy v září a samotná deska pak koncem října letošního roku.
 
24.2. Magnus Rosén má nový projekt. Jmenuje se Arose a kromě samotného Magnuse se na nahrávání jeho eponymního CD podíleli i kytarista Glen Sandgren, zpěvák Emrik Larsson, bubeník Imre Daun a zpěvačka Jenny Berggren, známá z popové skupiny Ace Of Base. Sama skupina svojí hudbu popisuje jako setkání funku, popu, rocku a jazzu. To, nakolik je tato definice přesná, můžete posoudit podle ukázek umístěných na jejich oficiálních stránkách.
 
24.2. Švédské reprezentantky v curlingu včera na olympijských hrách v Turíně získaly zlatou medaili, když ve finále porazili Švýcarsko. Jak je vidět, výběr správné hymny je podstatnou součástí úspěchu:)
 
7.2. Švédskou cenu Grammy v kategorii hardrock na kterou byli nominováni i Hammerfall nakonec získala skupina Candlemass.
 
25.1. Slibovaný "curlingový" videoklip natočený ke skladbě Hearts On Fire je konečně na světě. Stáhnout si ho můžete tady (klikněte pravým tlačítkem na odkaz a vyberte Uložit cíl jako...) (wmv, 7,35MB).
 

16.1. Planet Alliance se jmenuje nový "all star" projekt, na jehož první desce se podíleli i Magnus Rosén a Anders Johansson. Myšlenka na jeho vytvoření vznikla na začátku loňského roku v hlavách zpěváka Mika Anderssona (Cloudscape) a kytaristy Magnuse Karlssona (Last Tribe, Starbreaker, Allen/Lande). Tito dva hudebnící složili veškerý materiál a k jeho nahrávání si poté přizvali sedm dalších renomovaných muzikantů včetně obou členů HF. Deska by se měla nést v duchu melodického hard rocku a metalu a v obchodech se objeví v létě.

 
13.1. Hudba HF nebude chybět na zimních olympijských hrách v Turíně, které budou zahájeny již za necelý měsíc. Švédský ženský curlingový tým si totiž vybral skladbu Hearts On Fire za svoji oficiální hymnu. Curling, který někteří ignoranti včetně mě nazývají "posílání žehliček po ledě" se ve Švédsku těší značné popularitě a spolupráce s týmem, který navíc patří mezi hlavní kandidáty na zlatou medaili, je tedy pro HF prestižní záležitostí. Při této příležitosti skupina spolu s hráčkami dokonce natočí i speciální videoklip, který se objeví v nejbližší době.
 
1.1. Máme tu nový rok a s ním i tradiční otázku, čeho se v něm dočkáme od naší oblíbené skupiny. Po roce minulém, jehož velkou část strávila kapela na koncertních turné, se teď dostávají na řadu přípravy další studiové desky. Oscar Dronjak se už pustil do skládání, a i když už má něco málo hotové, hlavní část nového materiálu teprve vznikne. Pokud vše půjde dobře, náhrávat by se mělo začít už na konci jara nebo začátkem léta. Novou desku opět vydá firma Nuclear Blast. Od data jejího vydání se pak bude odvíjet další program skupiny. Pro letošní rok zatím nejsou v plánu žádné koncerty, ale dá se očekávat, že se HF na pódiích objeví. Dalšího regulérního světového turné se ale dočkáme asi až v roce 2007. Na sto procent se letos na pódiu objeví Magnus Rosén, který na září chystá speciální sérii společných koncertů se švédskou filharmonií. Ty se odehrají v Göteburgu pod hlavičkou "Respekt" jako další z Magnusových sociálně a charitativně zaměřených projektů.
 
 
  Novinky z roku: 2009 2008 2007 2005 2004 2003 2002