SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2005

 

16.12. Hammerfall byli za své letošní album Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken nominováni na švédskou cenu Grammy v kategorii hardrock. Společně s HF se o ní budou ucházet skupiny Candlemass, Hardcore Superstar, Meshuggah a Opeth. Ceny budou uděleny 7. února ve Stockholmu.
 
6.12. Švédský časopis Close-Up uspořádal rozsáhlou anketu ve které se ptal celé řady muzikantů na to, která tři letos vydaná alba považují za nejlepší. Mezi tázanými byl i Oscar Dronjak, který zvolil následující desky:
Nocturnal Rites – Grand Illusion
Judas Ppriest – Angel Of Retribution
Primal Fear – Seven Seals
 
5.12. Další fotky ze sobotního festivalu Masters of Rock Winter najdete na adrese www.musicphoto.cz.

 
4.12. Fotky ze včerejšího vystoupení HF ve Zlíně najdete na adrese wmor2005.unas.cz.
 
4.12. Vzkaz všem českým fanouškům přímo od členů Hammerfall si prohlédněte tady..., tři fotky které Aneete pořídila na páteční party předcházející festivalu jsou k vidění tady (foto1, foto2, foto3)
 
4.12. I třetí letošní vystoupení HF u nás je už minulostí, a podle prvních ohlasů se zdá, že skupina fanoušky ani tentokrát nezklamala. Jelikož jsem se nemohl koncertu osobně zůčastnit uvítam vaše případné postřehy, reporty, fotky nebo odkazy na ně apod., které by jste chtěli uveřejnit na těchto stránkách. Využít můžete tradiční kontakty.
 
20.11. Mezi naše sprátelené weby přibyly české stránky věnované švédské skupině In Flames, jejíž současný kytarista Jesper Stromblad byl v roce 1993 u zrodu HF a nemalou měrou se podílel i na prvních třech albech.
 
19.11. V sekci Kontakt najdete několik bannerů, jejichž umístěním na vaše stránky nás můžete podpořit.
 
17.11. Vystoupení Hammerfall na fetivalu Masters Of Rock Winter se rychle blíží a proto byl aktualizován náš souhrn zásadních informací o této akci.
 
1.11. Do sekce Překlady přibyly texty z alba Chapter V., dík za překlad patří Trademarkovi.
 
11.10. V pátek 2.12., tedy den před festivalem Masters of Rock Winter, proběhne v nově otevřeném klubu a hudební kavárně Masters Of Rock Cafe ve Zlíně festivalová "Opening Party", jejíž součástí bude i autogramiáda Hammerfall a Stratovarius. Podpisová akce vypukne v 19.00 hodin a po ní budou od 20.00 hodin následovat vystoupení skupin Crystal Viper, Imodium a Bed Sores. Vstupné je 50Kč a kapacita je omezena na 500 návštěvníků.
 
6.10. Sekce Překlady se rozrostla o texty z alba Renegade. Za jejich překlad do češtiny patří dík Necrisovi.
 
2.10. Vstupenky na festival Masters Of Rock Winter, který proběhne 3.prosince ve Zlíně opět podražily a aktuálně je můžete pořídit za 550Kč.
Do sekce Linky byly nově přidány odkazy na stránky související s tímto festivalem.
A od dnešního dne mě můžete kontaktovat nejen emailem, ale i přes ICQ 338 723 997.
 
27.9. Aktuální album Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken vyjde 7.října ve speciální Touredici. Pokud by jste ale očekávali bonusy vztahující se k letošnímu turné, jste na omylu. Místo toho se každý kupující dočká dárku v podobě nového vynálezu německých metalistů - Luftgitarre, neboli nafukovací kytary.
 
20.9. Do sekce Překlady přibyly texty z alba Crimson Thunder, které přeložil Trademark. Díky.
 
12.9. Oscar Dronjak uvedl na oficiálních stránkách skupiny první informace o dalším studiovém albu HF. To se začne nahrávat v květnu 2006 a vyjde v říjnu stejného roku. Stejně jako předchozí alba Crimson Thunder (2002) a Chapter V (2005) bude novinku produkovat Charlie Bauerfeind.
 
9.9. 12.září vychází u firmy Nuclear Blast už čtvrtý díl DVD kompilace Monsters Of Metal, na kterém mezi 66 klipy a živě nahranými skladbami najdete i aktuální klip Hammerfall Blood Bound.
 
1.9. Od dnešního dne do 1.října stojí lístky na festival Masters Of Rock Winter 500Kč.
 
1.9. Stránky dostaly novou grafickou podobu.
 
21.8. Máme tu další překlady textů, tentokrát album Legacy Of Kings. Zároveň vznikla nová sekce Překlady.
 
Oficiální DVD z festivalu Masters Of Rock
17.8. Agentura Pragokoncert v současnosti připravuje oficiální DVD mapující letošní ročník festivalu Masters Of Rock. Hlavní obsah DVD budou tvořit záznamy z festivalových vystoupení a rozhovory s několika zůčastněnými skupinami. Pro nás skvělou zprávou je, že DVD bude obsahovat jak materiál z vystoupení Hammerfall, tak i rozhovor s nimi. Vedle HF budou na DVD skladby skupin Rage, Edguy, Waltari, Die Happy, Subway To Sally, KJU:, Uniklubi, Tři Sestry, Wohnout, Dark Gamballe, Silent Stream Of Godless Elegy a Shaark a rozhovory s Manowar, Nightwish, Rage, Uniklubi a Třemi Sestrami. DVD vyjde 15.10. a na stránkách festivalu www.mastersofrock.cz bude k dostání za 350Kč.
 
1.8. Texty z alba Glory To The Brave, které do češtiny přeložil Trademark najdete tady...
 
25.7. Kytarista Stefan Elmgren se jako host zúčatnil nahrávání nového alba "Grand Illusion" švédských Nocturnal Rites.
 
25.7. Fotky (a odkazy na další fotky) z festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích najdete na mor2005.unas.cz.
 
17.7. Fotky a report ze společného koncertu Hammerfall a Edguy v Plzni..
 
Souhrn informací o letních koncertech HF
1.7. Letní koncerty Hammerfall v České republice se rychle blíží a proto přinášíme souhrn zásadních informací.
První vystoupení proběhne v sobotu 16.července v plzeňských Štruncových sadech a vedle HF se ho zůčastní i čtyři další kapely, které zahrají v následujícím pořadí:
18:00 - Rea Silvia (ČR)
18:45 - Debustrol (ČR)
19:30 - Black Majesty (Austrálie)
20:30 - Edguy (Německo)
22:15 - Hammerfall

Druhé vystoupení proběhne o den později, tedy v neděli 17.července, ve Vizovicích na festivalu Masters Of Rock . Hammerfall by podle programu měli na pódium nastoupit ve 23.00. A ještě před svým vystoupením by pánové měli být mezi 21:10 - 21:40 k dispozici všem podpisuchtivým fanouškům. Vedle HF na festivalu vystoupí celá řada českých a zahraničních skupin, hlavními metalovými hvězdami jsou letos Nightwish, Rhapsody , Edguy , Rage a Manowar . Kompletní rozpis skupin a další informace o festivalu najdete na www.mastersofrock.cz .
Vstupenky na obě akce si můžete koupit v sítích Ticketpro či Ticket Art .

 

Masters Of Rock Winter 

1.7. V pořadí třetí letošní vystoupení Hammerfall u nás proběhne 3.prosince ve zlínské hale Novesta na novém festivalu Masters Of Rock Winter . Festivalová zastávka bude součástí evropského turné, na které na podzim HF vyrazí společně se znovuzrozenými Stratovarius . Vedle této dvojice jsou zatím jedinou další potvrzenou skupinou čeští Arakain . Vstupenky si do 1.9. můžete koupit za prázdninovou cenu 450Kč.
 
3.6. Baskytarista Magnus Rosén se v útery 31.května ocitl v přímém ohrožení života, když během cesty do Chile na palubě letadla nedopatřením požil mezi arašídy přimíchaný kešu, který u něj vyvolal prudkou alergickou reakci. Magnuse nakonec zachránil spolucestující doktor, který mu aplikoval kortizonovou injekci.
  
3.6. Na plzeňském koncertě Hammerfall a Edguy zahraje vedle českých předkapel Debustrol a Rea Silvia ještě australská skupina Black Majesty .
 

Hammerfall letos zahrají i ve Zlíně!

31.5. Vedle dvou letních vystoupení v Plzni a ve Vizovicích, které nás čekají už za necelé dva měsíce, se k nám Hammerfall letos na podzim vrátí ještě jednou! Konkrétně 3.prosince do zlínské haly Novesta, kde bude mít zastávku rozsáhlé evropské turné, které společně s nimi absolvují na scénu se navrátivší Stratovarius (v jejichž řadách figuruje bratr bubeníka HF Anderse klávesák Jens Johansson) .
 
24.5. Vstupenky na plzeňský koncert Hammerfall a Edguy, který proběhne 16.července ve Štruncových sadech jsou v předprodeji v síti Ticketpro za 490Kč.
 
20.5. V červnu opět proběhne slevová akce Top 20 Campaign vydavatelství Nuclear Blast, v jejímž rámci budou (u českého distributora MAB-records ) k dostání i desky One Crimson Night a Glory To The Brave za 280Kč+poštovné.
 
2.5. První informace o koncertu v Plzni:  Letošní koncert Hammerfall v Plzni se uskuteční 16.července ve Štruncových sadech, a spolu s HF na něm zahrají ještě skupiny Edguy , Debustrol a Rea Silvia .
 
29.4. Fotky z koncertu Hammerfall který proběhl v neděli 24.dubna v německém Oberhausenu najdete na stránkách magnusrosen.wz.cz .
 
24.4. Hammerfall minulou středu zahájili své koncertní turné. Hned druhé vystoupení ve švýcarském Prattelnu ale málem neproběhlo. Pro bubeníka Anderse Johanssona si totiž chvíli před jeho začátkem přišli policisté.
Anderse s Oscarem totiž během popíjení v hotelu napadlo vyhodit z okna televizi a pokochat se jejím výbuchem. Po tom, co se televize pod oknem rozbila, se pánové rozhodli její let zopakovat. Přinesli jí zpátky na pokoj a chudák televize znovu putovala z okna- přímo do keřů. A protože se Oscarovi s Andersem nechtělo lovit pocuchanou televizi z keře, vydali se do jiného hotelového pokoje pro novou. Při stěhování ale přehlédli kameru dohlížející na chodbu, a zaměstnanci hotelu vzniklý záznam obratem předali policii. Ta začala celou věc řešit a všechno málem skončilo Andersovým zatčením. Ohrožený koncert nakonec zachránil tour manager, který za oba výtržníky zaplatil vzniklou škodu 200€.
 
20.4. Hammerfall dnes záhájí vystoupením ve Švýcarském Prattelnu koncertní turné na podporu aktuální desky Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken. Do konce dubna stihnou zahrát ještě v Německu a v rodném Švédsku. Na sklonku května přijde řada na Japonsko a Jižní Ameriku, na červen a červenec se pak skupina vrátí zpět do Evropy, kde absolvuje vystoupení na několika letních festivalech včetně českého Masters Of Rock 17.července a samostatného koncertu v Plzni o den dříve. Na začátku srpna se HF zůčastní proslulého festivalu v německém Wackenu a poté vyrazí spolu s kapelou Edguy na rozsáhlé turné po Severní Americe. Zatím posledním letos naplánovaným vystoupením je festival Bloodstock, který se koná na začátku září v Anglii.
 
18.3. Vedle 4.místa ve švédském žebříčku prodejnosti zabodovalo nové album Chapter V i v Německu, kde obsadilo 12.pozici, v Rakousku pak 36., ve Švýcarsku 39. a v Anglii 46.
 
13.3. Po prvním týdnu prodeje obsadilo nové album Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken na domácím švédském trhu 4.místo v žebříčku prodejnosti alb a umístilo se tak těsně za novým albem Oscarových oblíbenců Judas Priest Angel Of Retribution, které skončilo třetí. Pro Hammerfall to ale není nejlepší nástup na domácí půdě: ten zaznamenali s albem Renegade, které se po svém vydání v listopadu 2000 umístilo hned na 1.místě. Abum Crimson Thunder (2002) zahájilo ve Švédsku na 3.pozici a album Legacy Of Kings (1998) na 15.
 
12.3.  Na pouhých 1000 kusů omezená speciální edice nového alba bude kromě dříve ohlášené šály obsahovat ne jednu malou štamprli, ale hned dvě sklenice s logem HF a dále plechovou krabičku ve které bude vložené samotné CD ( v digipakovém balení rozšířeném o klip Blood Bound. Album v kovovém obalu se v prodeji objeví i samostatně v nákladu 10000ks). Celý box, jehož cena bude 50€ vychází 14.března.
 
10.3. Na prvním dílu kompilace Cover It Up! , která přináší dvě CD plné cover verzí v podání známých skupin budou Hammerfall zastoupeni skladbou I Want Out vypůjčenou od Helloween. Tu nahráli v roce 1999 společně s ex-členem Helloween Kaiem Hansenem a vyšla pouze na stejnojmenném singlu. Kompilace vyjde 21.března u firmy Nuclear Blast. 
 
7.3. Dnes vyšlo páté řadové album Hammerfall nazvané Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken !
 
4.3. Nové album Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken vychází už za tři dny! Pokud se rozhodnete si nové album Hammerfall pořídit, budete mít na výběr z těchto verzí:
CD (jewelcase) - klasické CD v plastové krabičce
CD (digipak) - CD v digipakovém (papírovém) obalu s bonusem v podobě videoklipu Blood Bound
LP - pro příznivce zvuku tradiční gramo desky a velkoformátových obalů
DVD audio - se zvukem ve formátu 5.1, videoklipem Blood Bound a dokumentem z jeho natáčení
Box (vyjde 14.3.) - měl by obsahovat CD, šálu a štamprli s logem HF, a navíc certifikát potvrzující, že jde o jeden z 1000ks. 
  
18.2. Novou e-kartu Hammerfall obsahující ukázky z nadcházející desky najdete na stránkách vydavatelství Nuclear Blast .
 
8.2. Několik nových promo-fotografií si můžete prohlédnout v sekci skupina...
 
4.2. Nový singl Blood Bound obsadil hned po svém vydání 5.místo ve švédském žebříčku prodejnosti singlů.
4.2. Nové české stránky věnované baskytaristovi Hammerfall Magnusi Rosénovi najdete na adrese magnusrosen.wz.cz.
 
1.2. Od dnešního dne si můžete lístky na festival Masters Of Rock , na kterém vystoupí i Hammerfall koupit v síti Ticketpro . Do 28.února vstupenka stojí 580Kč a od 1.března 630Kč. 
 
31.1. Dnes vyšel nový singl Hammerfall Blood Bound! Kromě skladby Blood Bound a živé verze Metal Age singl obsahuje instrumentální verzi titulního tracku. S tou se pojí soutěž pro fanoušky: kdo do hudebního základu nejlíp zazpívá a vzniklou nahrávku odešle vydavatelské firmě Nuclear Blast, získá možnost se na letním turné osobně setkat s Hammerfall.
 
15.1. V minulých dnech byl dokončen nový videoklip Blood Bound, který vznikl, stejně jako předchozí video Hearts On Fire, s využitím počítačové animace. Singl Blood Bound se na trhu objeví už za dva týdny- 31.ledna. 
 

Hammerfall na festivalu Masters Of Rock a v Plzni!!!

7.1. Stejně jako v roce 2003 vystoupí letos Hammerfall na festivalu Masters Of Rock . HF na festivalu vystoupí  17.července, a kromě nich budou jeho hlavními taháky skupiny Rhapsody , Edguy , Rage , Die Happy a Manowar .  A spolu s Edguy vystoupí HF i o den dříve, tedy 16.července, a to v Plzni na zatím neurčeném místě pod širým nebem. Vstupenky na Masters Of Rock si můžete objednat už teď za 450Kč (cena do 1.2.) na stránkách festivalu www.mastersofrock.cz . Další informace o obou vystoupeních HF v ČR budeme průběžně přinášet.
 
7.1. Hammerfall dnes představili podobu obalu jejich nadcházející studiové desky Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken , která vyjde už 7.3.2005. Spolu s obalem jsou na internetových stránkách HF k vidění i nové fotky skupiny.
 
  Novinky z roku: 2009 2008 2007 2006 2004 2003 2002