SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2004

 

15.12. Už oficiálně byl dnes prezentován obal nového singlu Blood Bound . Ten bude kromě titulní skladby obsahovat ještě její karaoke verzi a živou verzi skladby Metal Age , nahranou na koncertě v Mexiku v roce 2003. V Evropě singl Blood Bound vyjde 31.ledna 2005.
 Kromě obalu singlu dnes Hammerfall odhalili i hosta, který se objeví na nové desce Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken . Je jím, možná trochu překvapivě, Cronos ze slavné anglické skupiny Venom , která v osmdesátých letech stála u zrodu black metalu. Jeho hlas na desce zazní v závěrečné skladbě Knights Of The 21st Century.
 
13.12. I když oficiálně měl být obal singlu Blood Bound zveřejněn až za dva dny, díky nedočkavým internetovým prodejcům známe jeho podobu už teď. 
 
7.12. Nové album ponese název Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken. Na páté řadové desce, která vyjde 7.března 2005, bude těchto deset skladeb v následujícím pořadí:
01. Secrets
02. Blood Bound
03. Fury Of The Wild
04. Hammer Of Justice
05. Never, Ever
06. Born To Rule
07. The Templar Flame
08. Imperial
09. Take The Black
10. Knights Of The 21st Century

A už 31.ledna 2005 vyjde první singl Blood Bound . K tomu v současnosti vzniká videoklip jehož základ skupina natočila minulý týden. Stejně jako minulé video Hearts On Fire bude totiž klip Blood Bound dotvořen pomocí počítačem vytvořeného pozadí. K singlu už je hotový i obal, jehož podobu skupina zveřejní příští týden. Už teď ale víme, že obal i logo skupiny budou laděny do zimních studených barev.

 
1.12. Prvním singlem z chystané nové desky bude skladba Blood Bound . Singl se na trhu objeví 31.ledna 2005, zatím nepojmenované album ho bude následovat 7.března 2005.
 
8.11. Na konci října proběhla v dánském studiu Lungard první prezentace nových skladeb, na kterou dorazilo kolem čtyřiceti novinářů ze všech koutů světa. Nové album je podle Oscara zatím nejvíc heavy v historii skupiny, a na všechny přítomné prý udělalo pozitivní dojem. Nutno ovšem poznamenat, že zástupci médií měli možnost slyšet pouze pracovní verze nového materiálu, neboť jeho definitivní podoba teprve vzniká v Mi Sueno Studios na Tenerife, kde má finální produkci stejně jako u předchozího alba Crimson Thunder na starost Charlie Bauerfeind.
 
30.10. Třetí díl DVD kompilace Monsters Of Metal vychází 6.prosince, a ani tentokrát na něm nebudou chybět Hammerfall. A protože na nové album a videoklip si ještě chvíli počkáme, oprášila firma starší, nicméně skvělé video Renegade pocházející z roku 2000. Kromě něj bude na dvou discích dalších 49 videoklipů, v čele s hned dvěma aktuálními klipy současných firemních no.1 Nightwish.
 
27.10. V rámci vánoční slevové akce vydavatelství Nuclear Blast si do konce roku můžete (u jeho českého distributora MAB-records - www.mab-records.cz ) koupit mezi dalšími tituly i aktuální live CD One Crimson Night za 300Kč+poštovné 55Kč a starší DVD The Templar Renegade Crusades za 330Kč+poštovné.
 
24.10. Po sedmi týdnech strávených v dánském studiu Lungaard dokončili Hammerfall nahrávání nového alba. To proběhlo podle bez větších problémů, a skupina je s jeho výsledkem nadmíru spokojena. Natočený materiál teď čeká smíchání a mastering. 
 

28.9. I když nové album ještě ani není nahrané, prozradil Oscar Dronjak něco málo o nových skladbách. Jako první začali HF nahrávat kompozici  Hammer Of Justice - podle Oscara klasickou skladbu ve středním tempu a ve stylu např. Stonecold. Druhá skladba Born To Rule , na které se autorsky podílel i kytarista Stefan Elmgren, má posluchače překvapit nezvykle ostře pojatým sborovým refrénem. Nejrychlejší na desce má být píseň Fury Of The Wild disponující chytlavým refrénem. Chytlavou skladbou má být i The Templar Flame , která je zároveň horkým kandidátem na první singl a videoklip, a to i díky své délce, která nepřekročí čtyři minuty. Další Oscarovou favoritkou je skladba Blood Bound , která je poslední věcí napsanou pro desku. Velice zajímavě se jeví pro HF prý velmi netypická Knights Of The 21st Century , jejíž délka bude kolem devíti minut. Poslední zmíněnou skladbou je balada Never, Ever .

 
25.9. Nahrávání nového alba zdárně pokračuje, už jsou hotové základy basy a bicích, jejichž zvuk bude podle Oscara nejlepší, jaký kdy HF dosáhli. Pokračovat se teď bude nahráváním partů kytar a nakonec přijde na řadu zpěv. Zatím bezejmenná deska, která vyjde 7.března, bude obsahovat následující skladby:
Born To Rule
Hammer Of Justice
The Templar Flame
Take The Black
Fury Of The WIld
Secrets
Never, Ever
Blood Bound
Imperial
Knights Of The 21st Century 
 
25.9. Bývalý bubeník Hammerfall Patrik Rafling opustil skupinu Jaggernaut, o které jsme vás před časem informovali, a je tak opět "bez práce". 
 
6.9. V sobotu začali Hammerfall v dánském studiu Lungaard nahrávat nové album. Výsledek jejich práce budeme moci posoudit 31.ledna 2005 , kdy vyjde první singl.
Magnus Rosén zatím dokončil svojí novou sólovou desku Arose, kterou plánuje podpořit krátkým říjnovým turné po Jižní Americe.
 
21.8. Informace o nové desce
Připravované páté album se začne nahrávat již 4.září v dánském studiu Lundgaard. Produkce se opět ujme Charlie Bauerfeind. Datum vydání bylo stanoveno na pondělí 7.března 2005 , přibližně o měsíc dříve by se měl objevit první singl a videoklip. Deska by měla obsahovat devět nebo deset skladeb, známé jsou zatím názvy tří z ních: The Templar Flame, Hammer Of Justice a Fury Of The Wild.
 
11.8. Nová, už pátá řadová deska Hammerfall by podle vyjádření skupiny měla vyjít na začátku roku 2005.
 
7.7. Za necelé dva týdny (19.7.) vyjde druhé album Hammerfall - Legacy Of Kings z roku 1998 v tzv. Deluxe Edition. Tato reedice bude obsahovat dvě bonusové skladby - živé verze The Metal Age a Steel Meets Steel, a dále pak CD-ROM obsahující video ke skladbě Let The Hammerfall, fotogalerii, screensavery, wallpapery a Winamp skiny.
 
1.7. Magnus Rosén začal nahrávat druhé sólové album Arose. Ovšem narozdíl od Joacima Canse, který i na své sólové desce zůstal věrný metalu je Magnusova sólová tvorba metalu na míle vzdálená - jedná se o hudbu na pomezí jazzu, funku a rocku, přirozeně s důležitou rolí baskytary. O tom, že co se hry na ní týče, je Magnus skutečný mistr, svědčí i to, že jeho předchozí sólovou desku Empty Room zvolili čtenáři magazínu Bass Inside deskou roku 2003. 
 
10.6. Joacim Cans zveřejnil data a místa konání prvních pěti zastávek turné, kterým podpoří svou sólovou desku. Turné začne 9.srpna a zatím se počítá s koncerty ve Švédsku, Německu a Španělsku. Je pravděpodobné, že přibudou vystoupení i v jiných zemích. Při koncertech Joacima doprovodí skupina ve složení Stefan Elmgren a Danny Gill (kytary), Mark Zonder (bicí) a Daniele Soravia (klávesy). Největším překvapením je pak účast bývalého baskytaristy Hammerfall Fredrika Larssona . Poslední novinkou z tábora Joacima Canse je zpráva, že ve švédském žebříčku prodejnosti se alb se deska Beyond The Gates probojovala na 20. místo. Připojujeme gratulaci pro Magnuse Roséna , který dnes slaví 41.narozeniny.
 
26.5. Do konce června si můžete u firmy MAB-records (www.mab-records.cz) koupit za zvýhodněnou cenu 330Kč+poštovné jeden z dvaceti vybraných titulů vydavetelství Nuclear Blast, mezi nimi i dvě desky Hammerfall- Renegade a Crimson Thunder .
 
20.5. Nový videoklip Joacima Canse ke skladbě Red Light budete moci shlédnout v zítřejším (21.5.) vydání pořadu Madhouse na stanici Óčko. 
 
26.3. Joacim Cans ukončil hlavní vlnu propagace své chystané sólové desky, když v rámci promo kampaně osobně navštívil osm evropských států kde poskytl rozhovory celé řadě médií. Spolu s Oscarem Dronjakem se teď věnuje přípravě nové desky Hammerfall.
 
26.3 . Ani na druhém pokračování DVD kompilace Monsters Of Metal nebude chybět klip Hammerfall, konkrétně starší video Always Will Be . Kromě Hammerfall se pak na dvou discích kompilace nalézá celá řada zajímavých metalových videoklipů, namátkou od Helloween, Stratovarius nebo Rhapsody. Osobně považuji Monsters Of Metal za jednu z mála kompilací které opravdu stojí za to mít doma. 
 
26.3. Bývalý bubeník Hammerfall Patrik Rafling se po několika letech (které pravděpodobně strávil v posilovně:) vrací na metalovou scénu se svojí novou skupinou Jaggernaut . Zpěvákem Jaggernaut je Niclas Johnsson, všem příznivcům Hammerfall dobře známý z projektu Fullstrike Stefana Elmgrena. Skupina má zatím na kontě jen několik demosnímků a promonahrávku z minulého roku, první album Welcome To Your World by mělo spatřit světlo světa letos. Recenzenty je tvorba skupiny přirovnávána ke starší tvorbě Hammerfall či Primal Fear, vlastní názor si můžete udělat po poslechu ukázky umístěné na stránkách www.jaggernaut.net .
 
14.3. Joacim Cans kvůli nemoci odřekl svou plánovanou účast na nahrávání nového alba skupiny Altaria, jehož se měl jako host zůčastnit. 
 
24.2. První sólové album Joacima Canse Beyond The Gates vyjde 19.dubna. Už teď si ale můžete na stránkách vadávající firmy www.noiserecords.com stáhnout první ukázku- skladbu Fields Of Yesterday ( jejímž spoluautorem je Stefan Elmgren ). Deska pak bude obsahovat těchto dvanáct skladeb:
1.Fields Of Yesterday
2.Soul Collector
3.Red Light
4.Back To Hell
5.Beyond The Gates
6.The Key
7.Garden Of Evil
8.Merciless
9.Silent Cries
10.Dreams
11.Signs
12.Forever Ends
Ke skladbě Red Light bude pořízen videoklip na jehož natočení uvolnila vydávající firma nemalou částku. Desku má podpořit i masivní turné po Evropě, jehož přesný rozpis zatím není známý, a které by se mohlo zastavit i v Čechách.
 
21.2. Skupina Altaria si pozvala Joacima Canse jako hosta k nahrávání svého nového alba. Ten pro připravovanou desku Divinity nenazpívá žádnou novou skladbu z autorské dílny skupiny, ale klasickou skladbu Balls To The Walls z repertoáru Accept. Ta se objeví jako bonus na prvním limitovaném digipakovém vydání desky. 
 
8.2. Anders Johansson se na oficiálních stránkách Hammerfall vyjádřil ke svému "členství" ve Stratovarius:
  "Po odchodu dvou členů Stratovarius se na mě Timo Tolkki a můj bratr Jens obrátili s otázkou, zda bych jim vypomohl při nahrávání nového alba. Zeptal jsem se kluků v Hammerfall, jestli by jim to nevadilo a oni odpověděli: "Jistě, proč bys jim nepomohl." 
 Řekl jsem členům Stratovarius: OK, pomůžu vám. Ale musíte na svých webových stránkách vyjasnit, že jsem ve vaší skupině jen jako výpomoc a ne jako stálý člen.
 Všechno bylo v pohodě až do té doby, než Timo napsal do fóra na stránkách Stratovarius, že mi nabídl členství ve Stratovarius a já s tím souhlasil. Přitom já jsem o tom vůbec nevěděl. Opravdu si vážím Tima a jeho hudby, ale ve skupině je potřeba profesionální přístup. Ptal jsem se ještě Jense, proč to tam Timo napsal, ale on o tom nic nevěděl. Zavolal jsem tedy Timovi a řekl mu, že nemůžu ve Stratovarius působit ani jako sezónní hráč, protože všichni fanoušci by si mysleli, že jsem opustil Hammerfall. Ptal se mě, jestli bych nemohl být členem obou skupin současně.
 Později mi ještě zavolal a řekl: "Teď se musíš rozhodnout!" Během rozhovoru byl klidný, ale stejně z něj mám pocit jako, kdyby kdybych jednal s dvěma rozdílnými lidmi- jeden sympatický Timo a jeden magor. 
 Doufám, že Stratovarius vyřeší svoje problémy a najdou nové členy, protože mám tu skupinu rád. A vy fanoušci HF- neobávejte se! Budu na dalších nahrávkách a dalších turné. A všem vám děkuji za podporu ohledně mého setrvání v Hammerfall, které nikdy nebylo ohroženo."

 Celá tato poněkud trapná událost je tedy uzavřena a Hammerfall se teď budou opět moci soustředit jen na skládání nového materiálu, aby se již letos mohla začít nahrávat nová deska.
 
29.1. První sólová deska Joacima Canse vyjde na konci dubna u firmy Sanctuary Records. Materiál byl natočen už loni v prosinci ve švédském studiu Fredman, v současné době se dokončuje nahrávání zpěvu. O finální mix se pak postará renomovaný producent Charlie Bauerfeind, který se podepsal i pod poslední desku Hammerfall. Na desce nazvané Beyond The Gates bude s největší pravděpodobností celkem dvanáct skladeb, ke skladbě Red Light bude pořízen videoklip. Na léto se pak plánuje několik vystoupení, pravděpodobně hlavně na festivalech. Jedním z členů skupiny, která Joacima při vystoupeních doprovodí, bude Stefan Elmgren, který se zúčastnil i studiového nahrávání.
 
23.1. Anders Johannsson opustil Stratovarius, a to necelý týden po tom, co bylo oznámeno, že na určitou dobu obsadí bubenický post. Podle prohlášení, které vydal Timo Tolkki bylo důvodem rychlého ukončení spolupráce to, že oproti jeho představám odmítl Anders vstoupit do Stratovarius natrvalo: " Zavolal mi a řekl, že se nechce stát stálým členem skupiny, že je šťastný v Hammerfall. A protože hledám hlavně stálého člena, dohodli jsme se na ukončení naší spolupráce. Je mi líto, že nechce vstoupit do Stratovarius, ale zároveň přeji jemu a Hammerfall hodně štěstí."
Nám nezbývá než popřát Timovi Tolkkimu hodně štěstí při hledání nového bubeníka.
 
18.1. Anders Johansson dočasným členem Stratovarius! Známou skutečností je, že na konci loňského roku opustili skupinu Stratovarius po neshodách s jejím hlavním mozkem, kytaristou Timo Tolkkim zpěvák Timo Kotipelto a bubeník Jorg Michael. Zatímco Tima Kotipelta nahradila zpěvačka Katriina Wiiala (Miss K), nový bubeník zatím nebyl nalezen. Bubenický post tak zatím obsadí Anders Johansson, jehož bratr Jens hraje ve Stratovarius na klávesy. 
 
2.1.2004. Nový rok je tady a s jeho příchodem každého fanouška Hammerfall napadne otázka, čeho se od své oblíbené skupiny letos dočká. Odpověď, že ničeho významného není příliš povzbudivá, nicméně pravdivá. Nové album pod hlavičkou Hammerfall vyjde podle posledních zpráv nejspíš až v roce 2005. Dobře známým důvodem zdržení je Oscarova nehoda, která způsobila zpoždění přípravy nového materiálu. V současnosti tak skupina nemá hotovou ani jednu novou skladbu. Vzhledem k tomu, že skupina se letos bude soustředit hlavně na skládání materiálu nelze počítat ani s rozsáhlejšími koncertními aktivitami. Další celosvětové turné skupiny proběhne teprve po vydání nového alba. 
To všechno ovšem zdaleka neznamená, že 2004 bude pro fanouška HF "mrtvý" rok. Nehledě na různé kompilace a promo aktivity, kterými bude vydávající firma vytrvale připomínat jednu ze svých "největších" skupin, naberou hlavně v druhé polovině roku na intenzitě přípravy nového alba. A pokud půjde všechno dobře, možná se ještě letos dočkáme i prvního singlu. Je možné i to, že delší odklad řadové desky ( a Nuclear Blast:) přiměje skupinu vyplnit dlouhou pauzu vydáním speciálního nosiče, podobně jako v roce 1999, kdy vyšel singl I Want Out. Navíc už v dubnu vychází první sólová deska Joacima Canse, druhé album snad připraví i Stefan Elmgren se svým projektem Fullstrike (v jehož poslední sestavě mimochodem figuruje bubeník Patrik Rafling).
 
Novinky z roku: 2009 2008 2007 2006 2005 2003 2002