SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2003

 

21.11. Zpěvák Joacim Cans připravuje své první sólové album. Na skládání pro chystanou desku nazvanou Beyond The Gates s Joacimem spolupracují bubeník Ronny Milianowicz (Dionysus), který se jako spoluautor podepíše pod tři skladby, a švédský popový zpěvák Marcus Öhrn který pomůže se zbytkem materiálu. Nahrávání desky se zůčastní kytarista Hammerfall Stefan Elmgren , dále pak bubeník Mark Zonder (Fates Warning), basista Mat Sinner a kytarista Metal Mike Chlasciak (Halford, Painmuseum). V obchodech se deska objeví v dubnu 2004.
   
20.10. Dnes vyšlo živé CD / DVD One Crimson Night. Kompletní tracklist CD i DVD najdete v sekci diskografie...
 
  
3.10. Baskytarista Magnus Rosén nahrál příslušné party na nové sólové album Out To Every Nation zpěváka skupiny Masterplan Jorna Landeho.

Pro Magnusovy příznivce je tady ještě jedna dobrá zpráva. Baskytarový virtuóz opět zavítá do České Republiky, tentokrát ale ne jako metalista, nýbrž se svým sólovým jazz-funk-rockovým projektem. Vystoupení proběhne 9.11. v pražském Jazz Klubu Reduta v rámci 27.Mezinárodního jazz festivalu v Praze. Přibližnou představu o Magnusově sólové tvorbě si můžete udělat ze sekvence na videu Hammerfall - The First Crusade.

 
20.9. Nové informace o živém albu One Crimson Night, které vychází již za měsíc! Záznam na CD a DVD nebude zcela totožný- na DVD budou Joacimovy proslovy mezi skladbami opatřeny titulky ( v Angličtině, Němčině, Francouzštině, Španělštině, Portugalštině, Japonštině a Polštině), na CD pak budou některé proslovy mezi skladbami vystřiženy. Pokud budete mít zájem, můžete si pořídit speciální boxset obsahující CD i DVD v luxusním balení. Ten ovšem vyjde jen ve velice omezené sérii a k dostání bude jen na internetových stránkách vydavatelství Nuclear Blast. A to nejzajímavější na závěr-třemi avizovanými CD bonusy budou tyto skladby nahrané letos v květnu v Jižní americe:
1.Dragon Lies Bleeding
2.Stronger Than All
3.A Legend Reborn
 
14.9. Už 20.října se dočkáme prvního živého alba Hammerfall. Chystané CD/DVD One Crimson Night bude obsahovat záznam pořízený 20.února tohoto roku ve švédském Göteborgu. DVD verze bude navíc jako bonus obsahovat záběry natočené během evropského turné, na CD by se pak měly navíc objevit tři skladby nahrané na turné v Jižní Americe. Tracklist bude mít následující podobu:
 
14.9. Už 20.října se dočkáme prvního živého alba Hammerfall. Chystané CD/DVD One Crimson Night bude obsahovat záznam pořízený 20.února tohoto roku ve švédském Göteborgu. DVD verze bude navíc jako bonus obsahovat záběry natočené během evropského turné, na CD by se pak měly navíc objevit tři skladby nahrané na turné v Jižní Americe. Tracklist bude mít následující podobu:
1.Lore Of The Arcane (intro)
2.Riders Of The Storm
3.Heeding The Call
4.Stone Cold
5.Hero's Return
6.Legacy Of Kings
7.Basové sólo: Magnus Rosén
8.At The End Of The Rainbow
9.The Way Of The Warrior
10.The Unforgiving Blade
11.Glory To The Brave
12.Kytarové sólo: Stefan Elmgren
13.Let The Hammer Fall
14.Renegade
15.Steel Meets Steel
16.Crimson Thunder
17.Templars Of Steel
18.Hearts On Fire
19.HammerFall
 
23.8. Očekávané první živé album Hammerfall se na trhu objeví 20.října a ponese název One Crimson Night .
  
12.8. Oscar Dronjak havaroval v neděli (10.8.) při projížďce na své motorce. Při nehodě si nadvakrát zlomil ruku a nějaký čas si tak na kytaru nezahraje. Hammerfall proto na zatím neurčenou dobu ruší všechna svá vystoupení.
12.8. Firma Nuclear Blast vydává zajímavé 2DVD nazvané Monsters Of Metal. Obsah DVD tvoří 50 videoklipů a  Hammerfall zde zastupuje video ke skladbě Hearts On Fire
7.8. 28.července vyšlo u firmy Nuclear Blast CD Crimson Thunder / Hearts On Fire . Toto poslední album Hammerfall rozšířené o singl Hearts On Fire pořídíte podle reklamy za normální cenu.  
 
21.7. Připravované první živé CD/video Hammerfall se v současnosti mixuje ve studiu Fredman producenta Fredrika Nordstroma (produkoval první dvě alba Hammerfall) a jeho vydání se dočkáme někdy na podzim.
 
21.7. Firma SPV/Steamhammer chystá k vydání DVD "Wacken Metal Overdrive" jehož obsah budou tvořit rozhovory a úryvky vystoupení účastníků wackenského festivalu pocházející z let 1990-2003. Mezi zúčastněnými kapelami budou samozřejmě Hammerfall, dále pak například Grave Digger, Rage nebo Dimmu Borgir. DVD bude k dostání od 28.září.  
 
11.7. Kytarista Oscar Dronjak ve svém prohlášení na oficiální stránce skupiny nadšeně zhodnotil celé "festivalové" turné a zvlášť pochvalně se vyjádřil o Českých koncertech, které prý desetkrát překonaly jeho očekávání. Snad si to tedy zapamatuje a příště se HF v ČR zastaví již během základního turné.
 

Hammerfall v ČR

Konečně informace o koncertu Hammerfall v Plzni!

24.5. Konečně zde můžeme s definitivní platností oznámit, že koncert Hammerfall v Plzni se uskuteční. A to 30.6. v Kulturním domě Šeříková od 20.00. Pořadatelem koncertu je agentura Parker Jr. s.r.o. (pořádala například i loňské plzeňské vystoupení skupiny Manowar), vstupenka stojí 440Kč a je k dostání v předprodejní síti Ticketpro. Případné předkapely zatím nejsou známé. Hammerfall tedy letos na svém miniturné po Čechách vystoupí na těchto místech:
28.6. Vizovice, festival Masters Of Rock
29.6. Polná, Letní scéna Zámek
30.6. Plzeň, KD Šeříková
 
17.5. Materiál pro první živé album Hammerfall bude nahrán na koncertním turné po Jižní Americe, kde se kapela právě nachází. Deska, které se dočkáme v září, má být výběrem toho nejlepšího z hned několika vystoupení
 
8.5. Se zajímavou nabídkou nazvanou Dr. Blast Early Summer Campaign přišlo vydavatelství Nuclear Blast. V rámci této akce jsou některé tituly firmy k dostání za podstatně nižší cenu. Ta je u českého oficiálního distributora Nuclear Blastu- firmy M.A.B.records ( www.mab-records.cz ) 300Kč za CD (normální cena 480Kč za CD). Mezi zlevněnými tituly jsou zařazeny i tři od Hammerfall- Glory To The Brave , Legacy Of Kings a Renegade , přičemž k prvním dvěma reklama slibuje bonusové PC CD zdarma. Celá akce potrvá do 31.6.2003. 
 
2.5. Konečně je známo, kde se uskuteční druhé vystoupení Hammerfall v Čechách. Koncert 29.6. nebude v původně avizované Jihlavě ale v blízké Polné na Letní scéně od 18:00. Jako předkapely vystoupí skupiny Accept Revival , Ozzy Osbourne Revival a Sensitive Hate . Vstupenky pořídíte za 350,-Kč v předprodeji a za 400,-Kč na místě. Další informace o tomto koncertu najdete na www.volny.cz/polna
  

Live CD/DVD

22.4. Vydání živého alba Hammerfall se chystá na září tohoto roku. Skupina se tak dočká svého prvního oficiálního živého alba. Zároveň tento materiál vyjde i jako video na DVD. To bude po předchozích The First Crusade, The Templar Renegade Crusades  a Hearts On Fire mini DVD už čtvrtým DVD Hammerfall.
 
11.4. K už dříve ohlášenému vystoupení Hammerfall na festivalu Masters Of Rock přibyly další dva koncerty- Hammerfall tak u nás vystoupí celkem třikrát a to na těchto místech:
28.6. Vizovice, festival Masters Of Rock
29.6. Polná - Letní scéna Zámek
30.6. Plzeň, KD Šeříková
 
7.4. 14.dubna vychází další díl kompilace metalových balad- Metal Dreams vol.5 , kde se Hammerfall prezentují skladbou Dreams Come True z posledního alba Crimson Thunder.

Hammerfall vystoupí v ČR

31.3. Hammerfall konečně po dlouhé době vystoupí v ČR. A to na festivalu nazvaném Masters Of Rock , který proběhne během posledního červnového víkendu (pátek 27.6. a sobota 28.6.) ve Vizovicích v areálu likérky R.Jelínek. Hammerfall na festivalu vystoupí jako jedni z headlinerů  v sobotu 28.6. Dalšími headlinery festivalu budou američtí OverKill a finští H.I.M.(pátek) a Die Happy a Slade (sobota). Na festivalu také vystoupí kolem dvaceti českých skupin (podrobněji na www.mastersofrock.cz ). Festival pořádá agentura Pragokoncerts ve spolupráci se společností Ragnar Production basáka Manowar Joeyho DeMaia. Ten také slibuje účast jedné americké skupiny ze své firemní stáje ( no, mně by stačila ta italská co jí dělá managera-pozn.webmaster). Lístky už jsou k dostání, seženete je v obvyklých předprodejích (Ticketpro, Ticketart). Prvních 2000 zájemců lístky koupí za velice příjemné ceny: 290,-Kč (1 den) a 390,-Kč (oba dny).
 
1.3. Hammerfall se objeví na dalším tribute albu firmy Nuclear Blast. Tentokrát půjde o poctu skupně Kiss nazvanou A Tribute To The Creatures Of The Night , která vychází 10.3. Hammerfall se tu prezentují svojí verzí skladby Detroit Rock City. Ta původně vyšla jako bonus na americké verzi alba Crimson Thunder.
 
24.2. Po evropském turné, jehož poslední koncert se odehrál 16.2. v Německu čeká nyní Hammerfall krátké turné po Japonsku. Mezi 12. až 16.březnem zahrají v Osace, Nagoye a dvakrát v Tokiu. Předkapelou na japonských vystoupeních budou švédští Nocturnal Rites.
 
31.1. 3.února se na trhu konečně objeví Deluxe verze alba Glory To The Brave, která měla původně vyjít už v červenci minulého roku. Deluxe verze obsahuje navíc bonusovou skladbu Ravenlord (cover Stormwitch), videoklip ke skladbě Glory To The Brave a CD-Rom stopu.
 

Informace o koncertech Hammerfall na Slovensku a v ČR

10.1. Pro ty co se chystají na koncert Hammerfall na Slovensko přinášíme závěrečnou rekapitulaci všech faktů. Koncert se koná dne 25.ledna od 19.00 hodin ve sportovní hale ve městě Detva. Jako předkapely Hammerfall vystoupí skupiny Masterplan a Nostradamus. Ceny vstupenek jsou 490Sk v předprodeji a 590Sk na místě. Koncert pořádá agentura EPG jejíž webové stránky najdete na adrese ww.epg.sk. A díky Kairayovi z této agentury který napsal příspěvek do naší diskuse (a kterému se tímto omlouvám za nechtěné zkomolení názvu EPG kterého jsem se dopustil) vám přinášíme i jednu nadějnou zprávu pro ty co se nechtějí nebo nemohou vydat na koncert do zahraničí. Koncert Hammerfall v ČR je totiž po dohodě s managementem skupiny předběžně naplánovaný na podzim letošního roku.
 
Novinky z roku: 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2002