SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Novinky 2002

 

28.12. Za 30 000 prodaných kopií alba Crimson Thunder obdrželi Hammerfall v rodném Švédsku zlatou desku.
 

Plánovaný koncert Hammerfall v ČR zrušen. 

17.12. Když jsem tady naposled informoval o tom, že se Hammerfall při svém turné v naší zemi nezastaví, nevěděl jsem o tom, že uspořádání koncertu Hammerfall a Masterplan figuruje v plánech agentury EPG. Datum koncertu u nás bylo stanoveno na 1.2.2003, místo mělo být upřesněno později. Bohužel, čáru přes rozpočet nám udělala skupina sama- podle prohlášení EPG datovaného 18.10. si totiž "skupina chce odpočinout  před další částí svého turné". Koncert byl tedy zrušen. Nám tak nezbude jiná možnost, než se za Hammerfall vydat do některého ze sousedních států. Třeba na Slovensko kde se koncert Hammerfall pořádaný také agenturou EPG narozdíl od toho u nás uskuteční.
 
14.12. Firma Nuclear Blast nás v poslední době vytrvale zásobuje svými kompilacemi- ta nejnovější nazvaná News From Dr. Blast Vol. 8 vychází 16.12. a Hammerfall na ní budou zastoupeni skladbou Riders Of The Storm. Kompilace bude obsahovat také CD-Rom stopu s video záznamem jedné skladby natočené ve Wackenu´99.
 
10.11. Společně s Hammerfall a Masterplan vystoupí na evropském turné k albu Crimson Thunder i skupiny Nostradamus a Dream Evil. Nostradamus s Hammerfall absolvují patnáct koncertů během ledna, Dream Evil pak zbývajících osm vystoupení v Německu.
 
10.11. Pozice alba Crimson Thunder v prodejních žebříčcích po prvním týdnu: 13. v Německu, 3. ve Švédsku, 65. v Rakousku, 82. v Japonsku a 84. ve Švýcarsku.
 
5.11. Skladba Hearts On Fire se objeví na kompilaci Death Is Just The Beggining, Vol.7 . Ta vychází na CD i DVD 18.listopadu u firmy Nuclear Blast. Dalšími zůčastněnými skupinami jsou například Helloween, Manowar, Grave Digger, Thunderstone nebo Stratovarius.
 
5.11. Oproti původním informacím nové album Crimson Thunder obsahuje bonusovou skladbu. A to skladbu Rising Force, kterou si Hammerfall vypůjčili od Yngwieho Malmsteena.
 
29.9. Nové informace o albu Crimson Thunder! Konečně byla uveřejněna obálka, jinak vypadá i konečný tracklist:
1. Riders Of The Storm  
2. Hearts On Fire  
3. On The Edge Of Honour  
4. Crimson Thunder  
5. Lore Of The Arcane  
6. Trailblazers  
7. Dreams Come True  
8. Angel Of Mercy  
9. The Unforgiving Blade  
10. In Memoriam  
11. Hero's Return  
 
27.9. Na koncertech evropského turné k albu Crimson Thunder vystoupí jako předkapela skupina Masterplan. 
 
15.9. Již jsou známé data konání koncertů turné k albu Crimson Thunder v Evropě. Celkem 25 vystoupení se odehraje mezi 11.1.2003 a 16.2.2003. Největší rána pro nás české fanoušky ale je, že s naší zemí se v plánu nepočítá, i když v sousedním Německu bude koncertů hned devět! Zbývá však ještě naděje, že stejně jako při turné k Renegade se nakonec koncert v ČR uskuteční. Pokud ne, budeme se za Hammerfall muset vydat do některého ze sousedních států. V tom případě by nejdostupnějšími byly koncerty v Mnichově, Vídni, Salcburku a ve slovenském Zvolenu.
 
5.9. Anders Johansson se jako host zúčastní nahrávání nového alba skupiny Narnia.
 
4.9. Podle prvních zpráv měl singl Hearts On Fire vyjít ve dvou verzích- v normální audio verzi a v DVD verzi která měla obsahovat obrazový záznam z natáčení stejnojmenného videoklipu. Firma Nuclear Blast ale rozhodla, že v DVD verzi vyjde ne singl ale album Crimson Thunder- nic však není jisté. Jisté ale je, že album vyjde současně s obyčejnou verzí i ve verzi Dolby surround s 5.1 kanálovým zvukem.
 
13.8.  Vydání singlu Hearts On Fire bylo posunuto  na 23.září. Kromě stejnojmenné skladby na něm bude ještě skladba We're Gonna Make It převzatá od skupiny Twisted Sister a živá verze skladby Heeding The Call, která tu bude i coby video.
 
7.8.  Nové album dostalo název Crimson Thunder!!! Název v překladu znamenající "rudý hrom" album převzalo od skladby číslo osm.    
 
22.7. Singlu předznamenávajícího nové album se dočkáme 30.září. Ponese název Hearts On Fire
 
22.7. Další kompilací, na které se objeví Hammerfall bude tribute album Judas Priest nazvané A Tribute To The Priest . Skupina na ní přispěje svojí verzí skladby Breaking The Law. Album vyjde v září u firmy Nuclear Blast a dalšími zúčastněnými skupinami budou mimo jiné Iced Earth, Silent Force, Thunderstone nebo třeba Death.
 
15.7.  Skupina dokončila nahrávání nového alba.
 
15.7.  Firma Nuclear Blast vydává 22.7. první album Hammerfall v "deluxe edition". Album Glory To The Brave by  mělo obsahovat bonusový materiál, ovšem nic bližšího se zatím neví. V "deluxe edition" současně vycházejí i úspěšná alba skupin Therion, Children Of Bodom a Dimmu Borgir.
 
12.6. Nahrávání nového alba běží naplno. Nahrány už jsou bicí, dokončuje se nahrávání kytar a zpěvu. Zatím nepojmenované album bude obsahovat těchto deset skladeb:
 1. Trailblazers
 2. Riders Of The Storm
 3. Hearts On Fire
 4. The Unforgiving Blade
 5. Hero's Return
 6. Angel Of Mercy (cover verze od skupiny Chastain)
 7. On The Edge Of Honour
 8. Crimson Thunder
 9. Lore Of The Arcane
10. Dreams Come True

Hammerfall si dávají záležet na patřičné medializaci nahrávání. Na oficiální stránce skupiny uveřejňují každodenní reporty a aktuální dění ve studiu monitoruje webcamera.

  
Nahráváním bicích konečně začaly práce na novém albu Hammerfall. Na jeho vydání si ovšem budeme muset počkat až do podzimu.
 
Firma Nuclear Blast vydává nové kompilační album Metal Dreams Vol.4 . Hammerfall na tomto albu plném metalových balad zastupuje skladba I Belive z alba Glory To The Brave. Dalšími zůčastněnými kapelami jsou například Manowar, Grave Digger nebo Stratovarious.
 
Datum vydání nového VHS/DVD The Templar Renegade Crusades se posunulo až na pondělí 3.června. Původním avizovaným datem bylo 21.května, a některé propagační materiály hovořily dokonce o 13.květnu. Oproti původnímu termínu se tedy vydání zpozdí o dva týdny. Konečně je také známý obsah bonusového CD přiloženého k limitované sérii. To bude obsahovat živé záznamy skladeb Templars Of Steel, Let The Hammerfall, Renegade a Hammerfall. Kompletní tracklist si můžete přečíst v sekci diskografie.
 
  Práce na novém studiovém albu jsou v plném proudu. Nedávno skupina nahrála pracovní verze prvních osmi nových skladeb. Na albu jich sice bude deset, ale dvě z nich ještě nejsou hotové. Zato už jsou známy čtyři názvy- Trailblazers, Riders Of The Storm (velmi originální :-)), Hearts On Fire a The Unforgiving Blade. Vydání alba se připravuje na konec října.
 
První album sólového projektu Fullstrike kytaristy Stefana Elmgrena vyjde 13.května. Čtyři ukázky z desky We Will Rise si můžete stáhnout z internetových stránek skupiny. 
 
Konečně byl uveřejněn kompletní tracklist videa The Templar Renegade Crusades ( vyjde 21.května). Bude na něm celkem osmnáct skladeb vybraných ze všech tří desek Hammerfall. Mezi záznamy živého vystoupení, posbíranými z několika vystoupení v různých zemích budou také dva videoklipy, a to k singlovým skladbám Renegade a Allways Will Be. Pokud se rozhodnete pro koupi DVD, získáte navíc několik bonusů, mezi nimiž je asi nejzajímavější akustické provedení skladby Renegade ( ale ani majitelé VHS o akustické Hammerfall nepřijdou- už v základní části videa je totiž akustické provedení skladby Heeding The Call). Kompletní tracklist včetně DVD bonůsů si můžete přečíst v  sekci diskografie , kam bylo toto VHS/DVD nově zařazeno.
 

Kytarista Stefan Elmgren brzy vydá své sólové album s názvem Fullstrike. Práce na prozatím bezejmenném sólovém albu dokončuje také baskytarista Magnus Rosén.

 

Vydání čtvrtého alba, jehož nahrávání začne v blízké době, se chystá na podzim. Produkovat ho bude Charlie Bauerfeind. V současné době má skupina hotových devět z deseti skladeb. Nahrávat se tentokrát bude v několika evropských studiích.

  

Firma Nuclear Blast se chystá zařadit jednu skladbu od Hammerfall na svou novinkovou kompilaci. Tentokrát půjde o album plné metalových balad, nápaditě pojmenované Metal Dreams. Pravděpodobně tedy půjde o skladbu Allways Will Be.

 
Novinky z roku: 2009 20082007 2006 2005 2004 2003