SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

 
16.7.2005, Plzeň - Štruncovy sady
Do areálu ve Štruncových sadech jsme dorazili chvíli potom co skupina Black Majesty opustila pódium. Na scénu nastoupili technici a jali se připravovat nástroje pro Edguy.

 Za zábranami vymezujícími prostor pro diváky se mezitím procházeli Oscar s Joacimem, kteří se v klidu podepsali a vyfotili se všemi co měli zájem (na to že šlo o koncert HF kupodivu zas tolik lidí zájem nemělo).

 Konečně ve 20.50 na scénu naběhl Joacim a uvedl Edguy. Ty jsem naživo ještě neviděl a musím říct, že mě hodně příjemně překvapili. Tobias Sammet od první skladby roztleskával a rozezpívával fanoušky, trousil vtipné průpovídky a hlavně zpíval, a to skvěle. Tobias opravdu na rozdíl od jiných zpěváků nemá problém zazpívat naživo všechno tak jak to má být a to včetně těch nejvypjatějších výšek. Ve sborech mu navíc zdatně sekundovali všichni tři kytaristé. Hrály se hlavně skladby z posledních dvou řadových alb Mandrake a Hellfire Club, došlo i na ukázku z Avantasie. Největší ohlas vyvolal hit King Of Fools. Během setu Edguy se na pódiu pohyboval Oscar, který si kolegy fotil nebo jen tak zamyšleně hleděl do dáli. I jeho ale nakonec Tobiasovy řeči rozesmály. Po hodině hraní Edguy opustili pódium aby se vzápětí vrátili zpátky. Tobias nejdřív pohovořil o chystaném turné HF a Edguy po Americe a vyjádřil své velké sympatie a podporu prezidentovi USA. Slyšet ho imigrační úředníci tak si tam ani nepípne:) Potom si Edguy zahráli na Hammerfall, když nasadili fragment z jejich eponymní skladby, odehráli poslední tři písně z vlastní dílny, Tobias si udělal reklamu na chystané EP a DVD i na starší album Mandrake, a pak se pánové definitivně odebrali do zákulisí pokračovat v oslavování, které zahájili už na pódiu. V součtu Edguy strávili na scéně hodinu a dvacet pět minut a jejich vystoupení se nedá hodnotit jinak než pozitivně. 

 Následovalo další zvučení, které se dost protáhlo. Členové HF už dávno čekali za pódiem a zvukaři pořád ne a ne být hotoví.

 Těsně po jedenácté Hammerfall konečně nastoupili na scénu. Věrni svým tradicím zahájili koncert skladbou otevírající jejich aktuální desku, tentokráte tedy na začátek zazněla Secrets z Chapter V. A hned po ní následoval otvírák z desky minulé, skladba Riders Of The Storm. Při první skladbě přestala Oscarovi hrát kytara, ale problém se hned podařilo vyřešit, takže se mohlo bez přerušení pokračovat. Stejně jako předtím Edguy, měli Hammerfall po celou dobu svého setu vcelku dobrý zvuk, který by se sice určitě dal udělat lépe (hlavně kytary a celkově byl zvuk trochu přehulený), ale koncert je koncert a nějaká ta nedokonalost se tu snese. Navíc je možné, že dál od pódia bylo vše ok. Stejně jako Tobias i teď Joacim se věnoval (ne)počtu publika. Dobře věděl, že HF tady vlastně hrají "proti" Manowar a Rhapsody. Osobně bych to nijak tragicky neviděl- lidí se sešlo určitě víc než před dvěma roky, jen ve větším areálu těch pár set lidí prostě nevynikne tak jako v naplněném klubu. Na koncert před dvěma roky zavzpomínal i Joacim- na tom že si doteď pamatuje, že tehdy "bylo vedro" je vidět, že se mu brutální Šeříkovka zapsala hluboko do paměti. Před Heeding The Call HF předvedli povedený vtípek- Joacim se obrátil na Stefana aby nadhodil melodii další skladby. Ten začal brnkat nějaké nesmysly a následně se k němu přidal i Magnus. Joacim se "podivoval" cože to má v kapele za paka. Nakonec všichni spustili- ale Metallicu! Skupina perfektně vystřihla první sloku Enter Sandman a pak se konečně dostalo na Heeding The Call. Po necelé hodině HF "odešli" aby se zase vrátili a uzavřeli koncert skladbami Templars Of Steel a Hearts On Fire. A deset minut po půlnoci je konec- kapela se loučí s fanoušky a definitivně odchází. 

Honza Vavroch

Playlist:
Secrets
Riders Of The Storm
Renegade
Let The Hammer Fall
Fury Of The Wild
Hammerfall
Hammer Of Justice
Crimson Thunder
Enter Sandman
Heeding The Call
Blood Bound

Templars Of Steel
Hearts On Fire

Edguy

 
Hammerfall

 

Další fotky z vystoupení Hammerfall, Edguy a Black Majesty v Plzni najdete na hammerfall.mysteria.cz .

Fotky (a odkazy na další fotky) z Vizovic najdete na mor2005.unas.cz