SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

 
30.6. Plzeň - Kulturní dům Šeříková
Z Prahy jsme vyrazili už v šest s ohledem na tradiční dopravní zácpy. Do Plzně jsme dorazili chvíli před sedmou a po krátkém bloudění tovární zónou konečně zaparkovali před kulturním domem Šeříková. Jelikož zbývalo ještě dost času stejně jako asi stovka dalších jsme do osmé hodiny kdy měl koncert začít postávali před vchodem. To se ukázalo jako dobrá volba, protože po vstupu do koncertního sálu (rozlohou spíš klub než velký sál) nám začalo být dosti teplo. V místnosti jistě pamatující nejeden soudružský sjezd totiž chyběla klimatizace. 

S úderem osmé hodiny (zrovna když jsem si byl koupit pití) světla potemněla a veselý chlapík na pódiu uvedl před koncertem neanoncovanou předkapelu Accept Revival. Pro některé v sále byla přítomnost předkapely překvapením, nicméně se dalo čekat, že Hammerfall nevystoupí sami, i s ohledem na časný začátek koncertu. Accept Revival navíc Hammerfall předskakovali i den předtím v Polné. Kapela nastoupila na pódium a do úvodního intra spustila hitovku Man And Machine a zavalila publikum masivním a vcelku čitelným zvukem. Snad jen kopák byl víc vytažený a zpěv, nebo jak nazvat ten "Udovský" projev, se trochu ztrácel. Skupina hraje převzaté skladby opravdu dobře a publikum její výkon odměnilo náležitým ohlasem. Vždyť který příznivec metalu si rád neposlechne klasické acceptovské hity jako Metal Heart, Balls To The Wall nebo Fast As A Shark. Spokojen byl jistě i velký fanoušek Accept Joacim Cans. Celý set skupiny trval téměř tři čtvrtě hodiny. 

  Po odchodu předkapely se znovu rozsvítila světla a na pódium naběhlo několik techniků kteří začali přestavovat pódium. Velké plátno s motivem Hearts On Fire bylo za pódiem pověšeno už od začátku, teď na pódium přibyly stylizované lebky na kůlech. Technici vyměnili bicí soupravu a stejně jako kytary a mikrofony ji nazvučili. Část publika se během přestávky vydala za osvěžením neboť vedro v sále se pomalu stávalo nesnesitelným. Pauza se protáhla na více než půl hodiny. 

  V devět hodin a dvacet minut ve znovu naplněném sále pozhasínala světla a z reproduktorů se ozvaly první tóny intra Lore Of Arcane. Po jeho doznění se na potemnělém pódiu objevil bubeník Anders, aby prvními údery zahájil úvodní skladbu Riders Of The Storm, během jejíhož opakovaného úvodního riffu na pódium přišli Magnus, Stefan, Oscar a nakonec i Joacim. V průběhu skladby Joacim zmátl spoluhráče když náhle přestal zpívat v půlce sloky a znovu se chytil až po chvíli rozpačitého úsměvu. Hammerfall překvapivě začali s méně úderným zvukem než předkapela a ani v dalším průběhu zvuk nebyl hlasitější. Výhoda byla alespoň v tom, že žádná z kytar ani zpěv nebyly utopeny jak tomu někdy bývá když hlasitost dostane přednost před kvalitou zvuku. Extrémní byla teplota v sále, nepříjemná jak pro fanoušky, tak pro do kůže oděnou kapelu (až na Anderse ve slušivých trenkách v barvách švédské vlajky). Už po druhé skladbě Joacim hlásil že je v sále horko jak v pekle. Přestávky mezi skladbami se protahovaly, když se celá skupina vytrácela na okraj pódia pro ručníky a lahve s vodou. Ani vedro ale skupině nezabránilo v maximálním výkonu. Ohlasy publika byly skvělé, fanoušci skandovali do rytmu a zpívali texty společně s Joacimem. Ten si neodpouštěl svoje tradiční rozezpívávání publika v intermezzách skladeb a svoje úvodní projevy ke skladbám (známe z živých záznamů). Po skončení skladeb bylo občas skandování publika tak silné, že se Joacim hodnou chvílí nedostal ke slovu. Hlavní část vystoupení tvořily skladby z aktuálního alba Crimson Thunder doplněné o kousky z dvou předchozích alb, na skvělé skladby z alba Glory To The Brave se bohužel téměř nedostalo. Zhruba po hodině hraní skupina "odešla" aby se po chvíli vyvolávání vrátila a zahrála dvě poslední skladby- Hearts On Fire a jako vždy závěrečnou Hammerfall. Během jejího natahovaného závěru vyrukoval Oscar, během koncertu střídající fialovou a černou kytaru, s českou vlajkou s nápisem Hammerfall se kterou sklidil velký ohlas. Poslední rozloučení, poděkování předkapele, poplácání rukou s fanoušky v prvních řadách a po hodině a čtvrt byl konec. Pro všechny účastníky bylo vysvobozením opuštění horkého sálu po němž si i v teplém nočním vzduchu člověk připadal skoro jako v lednici.

   
Playlist:
Lore Of Arcane (intro)
Riders Of The Storm
Heeding The Call
Legend Reborn
Hero´s Return
Stronger Than All
Unforgiving Blade
Way Of The Warrior
At The End Of The Rainbow
Raise The Hammer
Let The Hammerfall
Renegade
Crimson Thunder 

Hearts On Fire 
Hammerfall