SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Členové

 

Oscar Dronjak- kytara

Narodil se 20.ledna 1972 ve městě Motndal u Goteburgu. Na kytaru začal hrát ve čtrnácti letech a brzy založil první formaci The Hippie Killers. Další jeho skupinou byli Striker, hrající převážně heavy metalové cover verze proložené prvními pokusy o vlastní skladby. Později s Oscar začal věnovat death metalu se skupinou Desecrator, časem přejmenovanou na Ceremonial Oath. Oscar byl nejen vokalista, ale také hrál na kytaru a skládal hudbu. Skupina nahrála koncepční album The Book Of Truth, ale pro neshody opustil Oscar řady skupiny ještě před jeho vydáním.
V roce 1993 založil spolu s Jesperem Strombladem skupinu Hammerfall, ale její krátká existence byla záhy přerušena. Oscar si totiž při fotbale zlomil pravou ruku. Po dvouměsíční rekonvalescenci se přidal k death metalové skupině Crystal Age. Absolvoval s ní krátké turné po Polsku, zúčastnil se nahrávání skladby na tribute album Metallicy s názvem Metal Militia i nahrávání plnohodnotného alba. Potom se ale začal opět věnovat Hammerfall jejichž kariéra se konečně mohla rozběhnout naplno.

 

Joacim Cans- zpěv

Narodil se v 19.února 1970 ve švédském městě Mora, kde žil až do svých čtrnácti let. Potom se přestěhoval do Goteburgu. Než objevil svůj hudební talent, věnoval se Joacim Hlavně plavání. Byl členem švédského národního plaveckého týmu. Poté, co se mu nepovedla kvalifikace na mistrovství světa juniorů, rozhodl se, že chce dělat něco úplně jiného. Vystřídal mnoho různých zaměstnání, mimo jiné byl třeba zástupcem učitele nebo číšníkem v restauraci.
Zpěvu se začal věnovat v roce 1991, kdy s několika přáteli založil skupinu Highlander. Ta hrála heavy metal ne nepodobný Hammerfall a kladla velký důraz na živá vystoupení. V roce 1993 Joacim odešel do Hollywoodu v Californii, kde studoval zpěv na Musician´s Institute pod vedením Jeffa Scotta Sota a Mika Campbella. V roce 1995 vstoupil do skupiny Mrs.Hippie a nahrál s ní jednu skladbu na Kiss Tribute album. Po nahrání tehdy nevydaného alba (vyšlo až v roce 2000) se skupina rozpadla a Joacim se stal členem Hammerfall.

 

Pontus Nordgren - kytara

Členem Hammerfall se stal v dubnu 2008 když nahradil Stefana Elmgrena. Do HF plynule "přestoupil" z kapely The Poodles kde působil několik předchozích let. Ještě před tím hrál v kapelách Great King Rat, Talisman, The Ring nebo Zan Clan. Pontus je velký fanoušek kapely Accept a právě jeho touha věnovat se tvrdší muzice vedla k jeho rozhodnutí stát se členem HF. Za své hudební vzory považuje Jeffa Becka, Garyho Moorea a Eddieho Van Halena.

 

Fredrik Larsson- baskytara

Členem Hammerfall byl už od jejich založení až do května 1997. Když se v lednu 1997 Oscar Dronjak a Joacim Cans rozhodli, že každý člen se musí Hammerfall věnovat na 100%, Fredrik, který byl mimo Hammerfall vázaný i v trash metalové skupině Beyond se rozhodl zůstat členem Hammerfall jen do té doby než bude nalezen jiný baskytarista. Tím se v květnu 1997 stal Magnus Rosén a Fredrik tak fanouškům na dlouhých deset let zmizel z očí. Kontakt s HF ale nikdy neztratil - například v roce 2004 byl členem kapely doprovázející Joacima Canse na jeho turné k sólovému albu Beyond The Gates. V dubnu 2007, poté co se Magnus Rosén rozhodl HF opustit, se Fredrik do skupiny vrátil. Podrobnější informace o něm nemám, pokud je dodáte, rád je sem doplním.

 

Anders Johansson- bicí

Narodil se 25.května 1962 v muzikantské rodině žijící Goteburgu. Jeho otec Jan byl respektovaný jazzový pianista. Muzika se stala podstatnou částí jeho života. Ve čtrnácti letech se začal intenzivně věnovat hře na bicí a založil první skupinu. Své první album Shakin' Brains nahrál v roce 1983. O rok později odešel do USA, kde se připojil ke svému bratrovi Jensovi hrajícímu v Yngwie Malmsteen´s Rising Force. Až do roku 1989 jezdil s kapelou po celém světě, ale pak začal cítit potřebu změny a skupinu stejně jako jeho bratr opustil. Potom pracoval v Californském Los Angeles jako sezónní muzikant. Následoval společný progresivní projekt s baskytaristou Jonasem Hellborgem, krátké působení v John Sykes Blue Murder a delší působení v Billionaires Boys Club po boku Jorga Fischera, Magnuse Rosena a Marca Boalse. S nimi pak nahrál v roce 1994 album Something Wicked Comes. V té době již počet alb, na kterých se podílel, dosáhl čísla sto. Se svojí ženou a dvěma dětmi se pak usadil na jihu Švédska. Do Hammerfall přišel nejdřív jen jako dočasná náhrada za Patrika Raflinga, ale v Srpnu roku 1999 se stal stálým členem.