SkupinaDiskografieClankyPrekladyGuestbook & FórumLinkyKontakt

Bývalí členové

 

Stefan Elmgren - kytara
Členem Hammerfall: 1997 - duben 2008
Pouhý rok po odchodu Magnuse Roséna opustil HF další "tradiční" člen, kytarista Stefan Elmgren, který se rozhodl dát před kapelou přednost své nové práci a velkému koníčku - pilotování letadel.
   

Magnus Rosén - baskytara
Členem Hammerfall: 1997 - březen 2007
Po dlouhých deseti letech se v roce 2007 sestava Hammerfall opět zachvěla v základech, když Magnus Rosén oznámil po úspěšném světovém turné svůj odchod. Jeho důvodem byla touha posunout se dál a být prostřednictvím svých sólových projektů mnohem více kreativnější, než mu kdy umožnili (nebo spíš neumožnili) Hammerfall.

   
Patrik Rafling- bicí
Členem Hammerfall: leden 1997- červen 1999
Bubeník Patrik Rafling opustil skupinu na začátku léta 1999 po vzájemné dohodě mezi ním a ostatními členy. Jeho vztahy se zbytkem skupiny ovšem nejsou špatné, o čemž svědčí i to, že Patrik byl bubeníkem poslední sestavy projektu Fullstrike kytaristy Stefana Elmgrena.
  
Jesper Stromblad- bicí 
Členem Hammerfall: 1993-leden 1997
Spolu s Oscarem Dronjakem zakládající člen Hammerfall. Skupinu opustil po vydání alba Glory To The Brave, když dal přednost své další skupině In Flames. I když v Hammerfall působil jako bubeník, album Glory To The Brave nenabubnoval on, ale tehdy hostující budoucí člen Patrik Rafling. I když skupinu opustil již v roce 1997, autorsky se Jesper podílel ještě na albech Legacy Of Kings a Renegade.
 
Glenn Ljungström - kytara
Členem Hammerfall: 199x-leden 1997
Po vydání alba Glory To The Brave odešel společně s Jesperem Strombladem do In Flames. Na rozdíl od Jespera ale Glenn In Flames po čase opustil. V pozdější době byl členem skupiny Dimension Zero kterou opustil v létě roku 2003 a o jeho současných aktivitách mi není nic známo.
 
Mikael Stanne- zpěv
Členem Hammerfall: 199x- 1996
První zpěvák Hammerfall, skupinu opustil v roce 1996 když před účastí v hudební soutěži Rockslaget odjel na turné s jinou skupinou. Jako rychle sehnaný náhradník na jeho místo nastoupil Joacim Cans. Záznam vystoupení natočený na soutěži pak měl zásadní význam pro získání nahrávací smlouvy. Dnes je Mikael Stanne členem skupiny Dark Tranquillity.
 
Niklas Sundin- kytara
Jako kytarista působil v Hammerfall v jejich začátcích a odešel dřív než se skupina stihla prosadit. Dnes je stejně jako Mikael Stanne členem skupiny Dark Tranquillity. 
 
Johan Larsson- baskytara
Člen první sestavy Hammerfall, skupinu opustili dříve než se vůbec stihla prosadit. O jeho současných aktivitách mi není nic známo.